eyowf

W tureckim Erzurum rozpoczął się, niestety bez udziału naszych reprezentantów, XIII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2017. Pierwszą konkurencją były biegi stylem klasycznym. Wśród dziewcząt na dystansie 5 km zwyciężyła Anja Mandeljc ze Słowenii, a wśród chłopców na dystansie 7,5 km najlepszy był Fin Miska Poikkimaki.

 

Słowenka Anja Mandeljc dystans 5 km stylem klasycznym pokonała w czasie 13:49,3. Drugie miejsce, ze stratą 15,6 s zajęła Elena Kucheva z Rosji, a trzecia była jej rodaczka Aleksandra Trofimova (+28,0 s).

 

Miejsce czwarte zajęła kolejna Rosjanka Kristina Kuskova (+31,1 s), piąta była  Czeszka Zuzana Holikova (+32,7 s), a szóste miejsce zajęła Jasmin Kahara z Finlandii (49,1 s).

WYNIKI

 

Wśród chłopców Miska Poikkimaki z Finlandii z dystansem 7,5 km klasykiem uporał się w czasie 17:51,4. Drugie miejsce zajął, tracąc do zwycięzcy 5,3 s, Andrei Nekrasov z Rosji, a trzeci był Petteri Koivisto z Finlandii (+34,5 s).

 

Na miejscu czwartym uplasował się kolejny Fin Leo Rantahalvari (+38,0), piąty był Vincent Buiatti z Francji (+46,3), a szósty Andrei Kuznetsov z Rosji (+52,5).

WYNIKI

 

Jak widzimy na starcie zabrakło reprezentantów Norwegii, Szwecji, Niemiec, Austrii czy Szwajcarii. Na wyjazd do Turcji narciarzy z Polski nie zgodził się PZN, mimo że reprezentacja Polski do Erzurum jednak pojechała.

 

W artykułach powiązanych więcej o perypetiach związanych z niedoszłym udziałem biegaczy narciarskich z Polski w EYOF 2017

 

huk