uniwersjada

Kończy się powoli rozgrywana w Kazachstanie Uniwersjada. Ostatnią konkurencją dla kobiet był bieg na 15 km stylem klasycznym ze startu wspólnego, który wygrała Rosjanka Lilia Vasilieva.

Niemal tradycją stało się, że rywalizacja w begach narciarskich na Uniwersjadzie toczy się między reprezentantami gospodarzy, a Rosjanami. Podobnie było i tym razem, już po 5 km na Rosjanki i Kazaszki zostawiły w tyle reprezentantki pozostałych nacji.

Ostatecznie bój o złoty medal stoczyły Rosjanki Anna Nechaevskaya i Lilia Vasilieva, który zakończył się zwycięstwem tej drugiej. Na mecie różnica wyniosła 2 sekundy. Nieco słabiej w końcówce poradziła sobie Anna Shevchenko z Kazachstanu, która ze stratą 7,8 s zajęła trzecia miejsce.

Miejsce czwarte, ze stratą 16,8 s, zajęła Olga Repnitsyna z Rosji, na piątym miejscu uplasowała się Olga Mandrika z Kazachstanu (+48,1 s), a szósta była Rosjanka Maria Davydenkova (+1:22.7).

Na 7. miejscu uplasowała się pierwsza zawodniczka z poza Rosji i Kazachstanu, Japonka Kozue Takizawa (+1:48.0).