uniwersjada

Rosjanie zdominowali rywalizację sztafet na Uniwersjadzie Ałmaty 2017 wygrywając rywalizację zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Polacy zajęli 9. miejsce.

 

W biegu mężczyzn rywalizacja między Rosją, a Kazachstanem była bardziej zacięta, zawodnicy obu ekip biegli równo zmieniając się na prowadzeniu. Na ostatnie zmianie lepszy okazał się Rosjanin o 1,8 s wyprzedzając swojego rywala. Panowie rywalizowali na dystansie 4 x 7,5 km.

 

Złote medale wywalczyli Egor Berezin, Valeriy Gontar, Kirill Vichuzhanin i Dmitriy Rostovtsev. Medale srebrne zostaną w Kazachstanie za sprawą Sergeya Malysheva, Vitalija Pukhkalo, Rinata Mukhina i Olzhasa Klimina.

 

Trzecie miejsce zajęli Czesi tracąc do zwycięzców ponad 2 minuty. W składzie naszych południowych sąsiadów wystąpili: Jakub Antos, Miroslav Rypl, Jakub Psenicka i Jakub Graef.

 

Sekundę do Czechów stracili Japończycy, niemal równo minutę po nich na mecie pojawił się ostatni z Białorusinów, a szóste miejsce zajęli Ukraińcy.

 

Polacy, biegnący w składzie: Dawid Bril, Andrzej Pradziad, Bartłomiej Rucki i Kacper Antolec, zajęli 9. miejsce. Ich strata do zwycięzców to 6:33.6

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Wśród kobiet, które rywalizowały w sztafetach 3 x 5 km, zdecydowanie zwyciężyły Rosjanki. Przez pierwsze dwie zmiany Lilia Vasilieva i Olga Repnitsyna biegły równo z zawodniczkami z Kazachstanu, jednak na ostatniej zmianie Anna Nechaevskaya wyprzedziła swoją rywalkę o ponad 50 sekund.

 

Drugie, mimo słabszej postawy na ostatniej zmianie wywalczyły dla Kazachstanu: Anna Shevchenko, Olga Mandrika i Irina Bykova. Brąz dla Francji (+1:46,1) w składzie Coralie Bentz, Lea Domiani i Celine Chopard Lallier.

 

Kolejne sztafety przybiegały już z kilkuminutową stratą. Czwarte miejsce zajęły Białorusinki, piąte były zawodniczki z Ukrainy, a szóste miejsce zajęły reprezentantki Chin. Polki nie startowały.

WYNIKI KOBIET

 

huk