park city

Norweżka Lotta Udnes Weng wygrała bieg łączony 7,5 km Cl + 7,5 km F w ramach Mistrzostw Świata U23 w amerykańskim Park City. Urszula Łętocha zajęła 37. miejsce. Wśród młodzieżowców, którzy rywalizowali na dystansie 15 km Cl + 15 km F, triumfował Alexander Bolshunov z Rosji. Kamil Bury zajął 34. miejsce, a jego brat Dominik nie ukończył biegu.

 

Rywalizację w kategorii młodzieżowców zdominowali Rosjanie, kolejny raz zajmując wszystkie miejsca na podium, nawet kolejność była taka sama jak w biegu na 15 km łyżwą. Drugie złoto wywalczył Alexander Bolshunov, drugi ze stratą 0,2 s był Alexey Chervotkin, a trzeci Denis Spitsov stracił do zwycięzcy pół sekundy.

 

Jeżeli chodzi o "resztę świata" to tym razem najlepszy był Jules Lapierre z Francji (+11,5), na drugim (piątym) miejscu uplasował się Szwajcar Jason Rueesch (+14,3), a trzeci (szósty) był Norweg Gaute Kvaale (+33,0).

 

Kamil Bury dzisiejszy bieg zakończył na 34. miejscu, a Dominik Bury nie ukończył biegu.

WYNIKI MĘŻCZYZN 

 

Równy bieg, tak w klasyku jak i w łyżwie sprawił, że Lotta Udnes Weng wygrała skiathlon kończący zmagania w Mistrzostwach Świata U23. Drugie miejsce zajęła Johanna Matintalo z Finlandii, która do zwyciężczyni straciła 3,8 s. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Yana Kirpichenko tracąc do zwyciężczyni 13,9 s.

 

Na miejscu czwartym uplasowała się Tiril Udnes Weng, piąta była Szwedka Maja Dahlqvist, a szóste miejsce zajęła Niemka Pia Fink.

 

Jedyna Polka w stawce Urszula Łętocha zajęła 37. miejsce ze stratą blisko 6 minut (+5:56.7). 

WYNIKI KOBIET

 

huk