bury

Dziś juniorzy odpoczywają, a na trasach Soldier Hollow rywalizują młodzieżowcy. Wśród kobiet, które rywalizowały na dystansie 10 km stylem dowolnym triumfowała Anna Dyvik ze Szwecji, wśród mężczyzn, którzy mieli do pokonania 15 km, triumfował Rosjanin Alexander Bolshunov . Dominik Bury zajął 10. miejsce, Kamil Bury był 31., a Urszula Łętocha uplasowała się na 34. miejscu.

 

Bieg młodzieżowców na dystansie 15 km zdominowali Rosjanie, zajmując wszystkie miejsca na podium. Wygrał Alexander Bolshunov, drugi ze stratą 21,8 s był Alexey Chervotkin, a brązowy medal wywalczył Denis Spitsov +28,2 s.

 

Na miejscu czwartym uplasował się Irineu Esteve Altimiras z Andory, a jego strata wyniosła 50,1 s. Piąte miejsce zajął Gaute Kvaale z Norwegii +53,0 s, a na szóstej pozycji uplasował się Sebastiano Pellegrin z Włoch +54,8 s.

 

Na 10. miejscu uplasował się Dominik Bury, a jego strata do zwycięzcy to 1:18.2, Kamil Bury zajął 31. miejsce ze stratą 3:06.5.

WYNIKI MĘŻCZYZN 

 

Anna Dyvik ze Szwecji wygrała bieg na 10 km stylem dowolnym w ramach Mistrzostw Świata U23. Drugie miejsce ze stratą 16,8 s zajęła Tiril Udnes Weng z Norwegii. Trzecia była jej rodaczka Lovise Heimdal, jej strata wyniosła 23 s, a tuż za podium, ze stratą 0,1 s uplasowała się Lotta Udnes Weng.

 

Piąte miejsce zajęła Monica Tomasini z Włoch tracąc do zwyciężczyni 33,8 s, a czołową szóstkę zamknęła Yana Kirpichenko z Rosji, która straciła 40,3 s do triumfatorki.

 

Jedyna nasza reprezentantka Urszula Łętocha uplasowała się na 34. miejscu, ze stratą ponad trzech minut (+3:01.3)

WYNIKI KOBIET

 

huk