uniwersjada

Kolejną konkurencją rozgrywaną w ramach Zimowej Uniwersjady Ałmaty 2017 jest sprint techniką klasyczną. Złote medale wywalczyli Rosjanka Maria Davydnkova i Ivan Lyuft z Kazachstanu Na ćwierćfinale swoje występy zakończyli Martyna Galewicz, Katarzyna Stokfisz i Kacper Antolec.

 

 

W finale mężczyzn Rosjanie i Kazachowie podzielili się niemal po równo. Wygrał Kazach Ivan Lyuft, a srebro i brąz wywalczyli Rosjanie Vladimir Frolov i Egor Berezin. Czwarte miejsce zajął Kazach Olzhas Klimin, piąty był Yurij Gavrilov z Rosji, a szósty reprezentant Kazachstanu Alexandr Malyshev.

 

Kacper Antolec sklasyfikowany został na 20. miejscu.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

W finale kobiet po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Maria Davydenkova z Rosji, która wygrała wszystkie swoje dzisiejsze biegi od eliminacji na finale kończąc. Drugie miejsce zajęła Lilia Vasilieva również z Rosji, a trzecia była reprezentantka Kazachstanu Anna Stoyan.

 

Tuż za podium uplasowała się kolejna Rosjanka Lali Kvaratskheliya, piąta była jej rodaczka Anastasiia Moskalenko, a finałową szóstkę zamknęła Kouze Takizawa z Japonii.

 

Martyna Galewicz uplasowała się na 18. pozycji, a Katarzyna Stokfisz zajęła 29. miejsce.

WYNIKI KOBIET

 

Niestety nikomu z naszych reprezentantów nie udało się awansować do półfinału. Martyna Galewicz i Katarzyna Stokfisz trafiły na siebie w czwartym biegu, w którym zajęły odpowiednio 4. i 6. miejsce. Natomiast Kacper Antolec, który również trafił do czwartego ćwierćfinału, podobnie jak Martyna Galewicz w swoim biegu uplasował się na miejscu 4.

 

Wśród panów najlepszy rezultat w kwalifikacjach uzyskał Louis Schwartz z Francji, drugi był Kazach Konstantin Bortysov, a trzeci Norweg Kjetil Andre Bjerkrheim.

 

Z Polaków dalej awansował jedynie Kacper Antolec, który był 29., niewiele zabrakło Dawidowi Brilowi (33.), 39. miejsce zajął Bartłomiej Rucki, a 43. był Andrzej Pradziad.

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN 

 

Wśród pań w kwalifikacjach najlepszy czas uzyskała Maria Davydenkova, z drugim rezultatem awansowała Anna Stoyan z Kazachtanu, a trzecia była Anastasiia Moskalenko.

 

Eliminacje z powodzeniem przeszły Martyna Galewicz, która zajęła 19 miejsce i Katarzyna Stokfisz (29.). Nie powiodło się Magdalenie Czusz, która uplasowała się na 37. miejscu, a Ewelina Marcisz dziś nie startowała.

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

 

huk