marcisz

Kolejną konkurencją rozgrywaną na Uniwersjadzie był bieg pościgowy łyżwą na takim samym dystansie jak wczorajszy bieg klasykiem. Tak więc kobiety rywalizowały na dystansie 5km, a mężczyźni mieli do pokonania 10km. Wśród kobiet ponownie na 4. miejscu uplasowała się Ewelina Marcisz.

 

Podobnie jak u pań ułożyła się rywalizacja mężczyzn, wczorajszy zwycięzca zamienił się miejscami ze srebrnym medalistą. Tym sposobem wygrał Dmitriy Rostovtsev, a srebro zdobył Valeriy Gontar. Na mecie dzieliło ich niecałe 15 sekund. 

 

Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Sergey Mikayelyan z Armenii (+52.0), czwarty był Kazach Vitaliy Pukhkalo (+1:04.1), na piąte miejsce spadł wczorajszy brązowy medalista Alexandre Pouye z Francji (+1:15.0), a na szóste awansował (z 15.) Japończyk Naoto Baba (+1:21.9).

 

Jeżeli chodzi o Polaków to ponownie najlepszy okazał się Andrzej Pradziad, który awansował o 2 miejsca i był 34. (+5:07.6), Bartłomiej Rucki poprawił się o 3 pozycje i był 43. (+6:00.5). Awans o 20 miejsc zanotował Kacper Antolec zajmując 51. miejsce (+6:17.4), który po wczorajszej wpadce dziś zanotował najleszpy czas netto z Polaków (30. czas dnia). Dawid Bril uplasował się na miejscu 70. (+9:27.9)

WYNIKI MĘŻCZYZN                    CZASY NETTO (FIS PUNKTY)

 

Najlepsze we wczorajszym biegu klasykiem Rosjanki dziś zamieniły się miejscami. Anna Nechaevskaya wyprzedziła Lilię Vasilievą. Vasilieva szybko odrobiła stratę z wczorajszego biegu i w drugiej części dystansu dołożyła rodaczce jeszcze 18 sekund. 

 

Niewiele brakło by podobny wyczyn powtórzyła Ewelina Marcisz, która dogoniła zawodniczkę z Kazachstanu, jednak w końcówce ta wyraźnie przyspieszyła i udało jej się zgubić Ewelinę. Tym sposobem na najniższym stopniu podium ponownie stanęła Anna Shevchenko (+21,3), a Ewelina Marcisz znów była czwarta.

 

Kolejne miejsca również dla Rosjanek, piąta była Maria Davydenkova, a szósta Olga Repnitsyna.

 

Martyna Galewicz w dzisiejszym biegu spadła na miejsce 10. (+1:26.7), o dwie pozycje, na 43. miejsce awansowała Katarzyna Stokfisz (+5:50.0), a Magdalena Czusz przybiegła 51. (+7:24.9).

WYNIKI KOBIET                    CZASY NETTO (FIS PUNKTY)

 

huk