merino

Jessie Diggins i Noah Hoffman wygrali nowozelandzki maraton Merino Muster. Ale z naszej perspektywy bohaterem został reprezentant Skipol.pl Teamu Andrzej Guziński.

 

Przebywający na obozie w Snow Farm Amerykanie zrobili co do nich należało i nie mieli sobie równych na dystansie 42 kilometrów dowolną techniką. W klasyfikacji open wzięli całe podium, na dodatek jako trzecia finiszowała sygnalizująca wyborną formę Jessie Diggins. Czwarta była Liz Stephen. W rywalizacji wzięło udział 104 narciarzy, a dodatkowe 110 wystąpiło na 21 i 7 km. Jak poinformował z dumą serwis worldloppet.com, uczestnicy wyścigu byli w wieku od 7 do aż 85 lat.

 

W Nowej Zelandii pojawiło się czterech biało-czerwonych. Najlepszy wynik wykręcił Waldemar Spychalski (był 34. z 55-minutową stratą do Hoffmana), Andrzej Guziński przybiegł 44., a Krzysztof Kostka – 68. Bieg opuścił niestety zgłoszony do półmaratonu Michał Zając.

 

Relacja Andrzeja Guzińskiego: Merino Muster odbył się w pięknej, słonecznej pogodzie i przy bardzo dobrych warunkach śniegowych. Trasa biegu była dosyć szybka, interwałowa z 750 metrami przewyższeń. Nie ułatwiał zadania fakt, że bieg odbywał się na 1500 metrach wysokości nad poziomem morza.

 

WYNIKI 22. MERINO MUSTER

 

Chociaż w przysłanej do nas prędko relacji pierwszy obieżyświat Skipol.pl Teamu nie pochwalił się swoim dokonaniem, spieszymy z gratulacjami i prośbą o kolejne rekordy. Bo to, że narciarz po raz pierwszy w worldloppetowej karierze uplasował się na podium w swojej kategorii wiekowej, blednie przy innym wyczynie. Guziński został pierwszym Polakiem, który ma na koncie wszystkie dwadzieścia biegów należących do ligi Worldloppet ! On sam obiecał, że wkrótce w naszym portalu pojawi się osobny wpis, my zaś obiecujemy, że niebawem będzie można przeczytać wywiad z rekordzistą.

 

Teraz w kalendarzu Worldloppet dłuższa przerwa, następne zawody – Vasaloppet China - odbędą się 4 stycznia 2017 roku.

 

MCh