konig ludwig

1532 osoby wystartowały w niedzielnym biegu Koenig Ludwig Lauf na dystansie 46 kilometrów stylem klasycznym. Największy niemiecki bieg masowy wygrali Norweg Petter Eliassen oraz Szwedka Britta Johansson Norgren.

 

Rywalizacja wśród Panów była niezwykle wyrównana. Wystarczy napisać, że w dwudziestu sekundach zmieściło się aż 17 zawodników. W pierwszej dziesiątce zameldowało się wielu doskonałych biegaczy, ale podium, podobnie, jak w zawodach Pucharu Świata, należało do Norwegów. Wygrał Eliassen - 1:59.42,8. Drugi był Tore Bjoerseth Berdal - 1:53.43,0; a trzeci Tord Asle Gjerdalen - 1:59.44,6.

 

Najlepszy z Polaków - Paweł Bubula (Wiśniowa) był 237. z czasem 2:42.21,6. Jednocześnie dr Bubula - Paweł jest stomatologiem - zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Świata Lekarzy, które już po raz dwudziesty były rozgrywane w ramach Koenig Ludwig Lauf.

 

U Pań zwyciężczyni nie pozostawiła złudzeń rywalkom. Szwedka miała na mecie czas 2:16.28,6 i o ponad 40 sekund wyprzedziła na mecie reprezentującą barwy Austrii Katerinę Smutną - 2:17.10,1. Ale ta nad trzecią na mecie miała już tylko jedną dziesiątą sekundy przewagi. Trzecia była Szwedka Lina Korsgren.

 

Dziś rozegrano także bieg na 23 kilometry, także klasykiem. Tu zdecydowanie najlepszy był wczorajszy zwycięzca stylem dowolonym - Czech Jiri Rocarek oraz Niemka Alexandra Svoboda.

 

WYNIKI KOENIG LUDWIG LAUF - NIEDZIELA 46 KM ORAZ 23 KM KLASYKIEM

 

/huc/