42. Konig Ludwig Lauf

W Oberammergau w ramach 42. König Ludwig Lauf rozegrano dziś bieg na 46km i 23km stylem dowolnym. Jutro na tych samych dystansach zawodnicy pobiegną w biegu głównym stylem klasycznym.

 

Wśród mężczyzn na dłuższym dystansie najlepszy okazał się Tore Martin Sobak Gundersen z Norwegii, drugi był Czech Jiri Rocarek, a na miejscu trzecim finiszował Włoch Roberto de Zolt.

Wśród kobiet triumfowała Włoszka Antonella Confortola przed Jessicą Muller z Niemiec i Szwajcarką Nicole Donzallaz.

Wystartowała również grupa Polaków, najlepszy okazał się Kamil Zatoński sklasyfikowany na miejscu 199.

 

W biegu na 23km podium dla zawodników z Niemiec, zwyciężył Philipp Marschall, drugi był Martin Weisheit, a trzeci Michael Schnetzer.

WYNIKI 23km MEN

Wśród kobiet na podium również wyłącznie Niemki. Wygrała Nicole Troger przed Sandrą Hartmann i Lindą Becker.

WYNIKI 23km WOMEN

Najlepszy z Polaków dr Paweł Bubula, sklasyfikowany został na 69 miejscu. W Mistrzostwach Świata Lekarzy i Farmacutów uplasował się na miejscu 12.

MISTRZOSTWA ŚWIATA LEKARZY

Broniący tytułu vicemistrza świata lekarzy Paweł Bubula, jechał na zawody " z marszu", jedyny start w tym roku zaliczył 6 stycznia w Jakuszycach, brak możliwości dobrego przygotowania do zawodów z powodu braku śniegu w małopolsce oraz brak startów w kraju martwiły Pawła. Jak mówi trenował w Lubomierzu Rzekach, gdzie panuje specyficzny mikroklimat i snieg bardzo długo się utrzymuje.

Trzymamy kciuki za jutrzejszy bieg klasykiem i obronę tytułu v-ce mistrza świata lekarzy.

 

Hubert Koszyk