Rokrocznie w Wielki Czwartek, w Norwegii ma miejsce bieg Ulsjøløpet, który rozgrywany jest stylem klasycznym na dystansie 11 kilometrów ze startu wspólnego. Tym razem najlepsi okazali się Andrew Musgrave oraz Barbro Kvåle.

Musgrave pokonał niedługi dystans w czasie 26 minut oraz 48 sekund. Brytyjczykowi zabrakło 26 sekund do pokonania rekordu ustanowionego przez byłego sprintera Espena Østliena. Andrew okazał się zarówno najlepszy w kategorii Open jak i w swoim wiekowym przedziale. Drugie miejsce wywalczył Petter Soleng Skinstad, a podium uzupełnił Henrik Bakke.

W zmaganiach pań najlepsza okazała się Barbro Kvåle, która dzięki uzyskanemu czasu (31 minut oraz 9 sekund), ustanowiła nowy rekord kobiecego biegu w tej rywalizacji. Na drugim stopniu podium stanęła Trude Stensæter, a czołową trójkę zamknęła Marita Klevmoen.