Mimo, że za oknami wiosna są chętni by rywalizować w zawodach narciarskich. Jedne z ostatnich w sezonie to norweski Skarverennet i szwedzki Fjälltopploppet.


38km z Finse do Ustaoset w ramach Skarverennet 2012 najszybciej przebiegli reprezentanci gospodarzy Chris Jespersen i Therese Johaug.
Najlepszy wśród mężczyzn Jespersen uzyskał czas 1h 31min 23,6sek i był o ponad minutę szybszy od Pettera Northuga, który zają drugie miejsce. Jako trzeci finiszował Rosjanin Eugeniy Dementiev. Miejsce 4 zajął Francuz Jean Marc Gaillard, 5 był Norweg Martin Johansson, a 6 Szwajcar Toni Livers. Zwicięzca Pucharu Świata Dario Cologna zawody zakończył na miejscu 23.
Wśród kobiet Therese Johaug (foto:NordicFocus), która uzyskała czas 1h 41min 32,2sek, o 20sek wyprzedziła Marit Bjoergen, która z kolei o 0,1sek wygrała z Martine Ek Hagen. Dla Johaug było to 6 z rzędu zwycięstwo w tym biegu.
WYNIKI

Szwedzkie zakończenie sezonu w Bruksvallarnie odbywało się w cieniu tragicznego wypadku. W czwartek w wypadku skutera śnieżnego zginą reprezentant kraju Fredrik Karlsson.
Bieg na dystansie 29km stylem dowolnym wygrał Szwed Lars Nelson, wyprzedzając swojego rodaka Johana Olssona i Norwega Emila Iversena.     WYNIKI MĘŻCZYZN
Wśród kobiet, które miały do pokonania 26km zwyciężyła Szwedka Emma Wiken przed rodaczkami Mariką Sundin i Marią Rydqvist.     WYNIKI KOBIET

Ostatnimi większymi zawodami w tym sezonie będzie zaplanowany na 28 kwietnia FOSSAVATN SKI MARATHON rozgrywany na islandzkim lodowcu Isafjordur.