Bieg główny zawodów Jizerska 50-tka,bieg na 50 kilometrów, wchodzący w skład cyklu Worldloppet wygrał Czech Stanislav Rezac.Zawody rozgrywane dzisiaj w Bedrzichovie w Czechach upłynęły pod znakiem walki ze ...śniegiem Zarówno organizatorzy jak i zawodnicy musieli się zmierzyć z śniegową nawałnicą, od nocy z piątku na sobotę na trasach biegu spadło ponad 40 centymetrów śniegu.

Rezac, którego występ w biegu jeszcze parę dni temu stał pod znakiem zapytania z powodu przeziębienia, rozstrzygnął bieg w końcówce.Po kilku próbach rozerwania prowadzącej grupy, kolejna z nich zakończyła się sukcesem.Czech przebiegł dystans 50-ciu kilometrów w czasie 2:21:49.2h.Jako drugi minął linię mety Szwed Jimmy Johnsson (+8,4 sekundy), trzecie miejsce dla Norwega Jorgena Auklanda (+9,1 sekundy).

Przypomnijmy, że Stanislav Rezac ostatni raz tryumfował w Jizerskiej 50-tce ostatni raz w 2001 roku.    W pierwszej dziesiątce biegu sklasyfikowano tylko dwóch zawodników spoza skandynawii,oprócz w/w zwycięzcy na szóstym miejscu ukończył bieg znany chociażby z zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich Szwajcar Toni Livers.

W kategorii kobiet zwyciężyła Norweżka Sara Svendsen, przed Estonką Tatianą Mannima i Szwedką Jenny Hansson.