bubula

W rozgrywanym dzisiaj w niemieckim Oberammergau biegu na 23 kilometry stylem dowolnym w ramach Koenig Ludwig Lauf (Worldloppet) Mistrzem Świata lekarzy został nasz teamowy zawodnik dr Paweł Bubula z Wiśniowej. Gratulujemy!

 

Festiwal biegów narciarskich w Oberammergau to dzisiaj aż trzy biegi, wszystkie rozgrywane stylem dowolnym, na 10, 23 i 42 kilometry.

Bieg, który interesował nas najbardziej to średni z tych dystansów czyli 23, w ramach którego lekarze z całego świata walczyli o palmę pierwszeństwa w swojej kategorii.

Miło nam donieść, że po kilku v-ce mistrzostwach w ostatnich latach Paweł wrócił na tron i ponownie został Mistrzem Świata Lekarzy. Paweł wielkie gratulacje!

 

Bieg wygrał Daniel Debertin z Eleven Eintracht Braunschweig w czasie 48:06,6 minuty, przed Andreasem Weischauplem z Adidas XCS Team i Fabianem Hartigiem z Eleven Eintracht Braunschweig.

Bieg pań wygrała Tereza Hujerova z Ski Club Jablonec nad Nisou.

Paweł Bubula swój tytuł zdobył w czasie 53:02,8 minuty zajmując w klasyfikacji OPEN 22 lokatę, w swojej grupie wiekowej został sklasyfikowany na 4 pozycji.

 

WYNIKI BIEGU

 

Józef Wojtyła, który pełnił dzisiaj rolę serwismena informował na bieżąco o przebiegu rywalizacji na trasie - jeszcze 5 kilometrów przed metą Paweł biegł na 16 pozycji, miał ponad półtorej minuty przewagi nad resztą rywali z grupy lekarzy. Końcówkę biegu troche odpuścił, jutro czeka go jeszcze jeden bieg - przekazał Wojtyła.

Gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki za jutrzejsze biegi, w których pobiegnie kilku zawodników anszego TEAMU.

 

red