Emilia Romanowicz reprezentująca czeski team Vltava Fund Craft Team wygrałą dzisiaj jeden z czeskich narciarskich klasyków czyli Jilemnicką 50 stylem klasycznym. Gratulujemy.

 

Bieg główny wygrał Jiri Rocarek w czasie 2:21.4.9 godziny. Drugi z zawodników na mecie Jakub Psenicka (obaj Vltava Fund Craft Team) stracił już ponad 3 minuty, a trzeci Tomas Veber to już strata ponad 13 minut. Różnice na mecie pokazują, że bieg nie miał zbyt dobrej obsady, część zawodników naszych południowych sąsiadów startowała dzisiaj we włoskiej Marcialondze oraz w rozgrywanej na Słowacji Bilej Stopie.

 

Emilia Romanowicz reperzentujaca w Polsce LKS Makram Wiśniowa Osieczany w klasyfikacji łącznej razem z mężczyznami zajęła 31 miejsce w czasie 3:08,06 godziny i wygrała oczywiście bieg kobiet. Dodajmy, że Romanowicz jest jedyną Polką oprócz Justyny Kowalczyk biegającą w zawodowym teamie narciarskim.

 

W tym biegu startowała jeszcze trójka Polaków:

Artur Osyda  - 39miejce

Jacek Hyrnik  (team nabiegowkach.pl) - 64

Jan Harrer - 107.

Klasyczną pięćdziesiątke ukończyło 133 osoby.

 

Dzisiaj rozegrano także bieg na dystansie 25 kilometrów także stylem klasycznym. Zwyciężył kolejny zawodnik Vltavy Daniel Maka, przed Tomaszem Malikiem. Dwia kolejne miejsca w OPEN zajęły panie! Sandra Schuetzova i Daniela Boudikova pokonały całą resztę stawki i dwa pierwsze miejsca w kategorii kobiet.

Miejsca Polaków:

13. - Rafał Koryciński - team nabiegowkach.pl/Cartusia Kartuzy

21. - Jacek Mederski - team nabiegowkach.pl

33. - Ireneusz Rabski - skipol.pl TEAM

49. - Robert Dudziński

53. - Michał Rolski - team nabiegowkach.pl

 

WYNIKI BIEGU

 

kace

Na zdjęciu Emilia Romanowicz z Biegu Piastów 2017, foto.Bieg Piastów