Visma_Ski_Classics

Trzeci bieg w ramach cyklu maratonów narciarskich to 60-kiloemtrowa batalia klasykiem w Austrii w ramach Kaiser Maximilian Lauf. Zwycięstwa powędrowały do Norwegii i Szwecji, a właśnie reprezentanci tego drugiego kraju najliczniej stanęli na podium.

 

 

Dziś w Austrii rozegrano trzeci bieg w ramach cyklu maratonów narciarskich Visma Ski Classics, którego start i meta rozegrały się na stadionie w Seefeld, który w przyszłym roku będzie gościł mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Tym razem na trasie 60 kilometrów techniką klasyczną zwycięstwo powędrowało do Torda Asle Gjerdalena z Teamu Santander z czasem 2:27:49,0. Drugą lokatę, ze stratą 13,8 sekundy wywalczył Szwed Andreas Holmberg z Teamu Serneke. Najniższy stopień podium dla Rosjanina Ilyi Chernousova (Bauer Ski Team) – jego strata wyniosła 32 sekundy.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

U Pań na podium dwie Szwedki i Japonka. Najlepsza na 60 kilometrach Britta Johansson Norgen z czasem 2:49:16,0 sekundy. Z minimalną stratą drugie miejsce wywalczyła jej rodaczka Sara Lindborg z Teamu Serneke (2:49,53,5 sekundy). Na trzeciej lokacie wbiegła Masahiko Ishida z Teamu Koteng (2:50:15,9).

 

WYNIKI KOBIET

 

Przypomnijmy, że dzisiejsi zwycięzcy to także triumfatorzy ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej cyklu Visma Ski Classics.

 

 

red

Kaiser Maximilian Lauf