Reprezentanci Norwegii Emil Iversen i Ragnhild Haga zwyciężyli w Svalbard Skimaraton 2017. Do pokonania było 42 kilometry techniką klasyczną. Startowali również Polacy, w tym Andrzej Guziński z naszego skipol.pl TEAM-u.

 

Bieg główny na dystansie 42 km wygrał zdecydowanie Emil Iversen, jego czas to 2:10:33. Drugie miejsce ze stratą blisko 20 minut zajął Rickard Bergengren ze Szwecji, a trzeci był Norweg Oeyvind Gloeersen.

Na 7. miejscu finiszował Vegard Ulvang, Mistrz Olimpijski, były szef komisji biegów FIS.

 

Rywalizację kobiet zdominowały zawodniczki z Norwegii, najlepsza okazała się Ragnhild Haga, która z czasem 2:32:42, zajęła 5. miejsce open. Drugie miejsce zajęła Marthe Kristoffersen, a na trzeciej pozycji uplasowała się Nora Ulvang.

 

Bieg główny ukończyło dwóch Polaków, wspomniany już Andrzej Guziński, który z czasem 4:10:40, zajął 205. miejsce oraz Emil Mikulski sklasyfikowany na 292. pozycji (czas 5:02:25).

 

Dodatkowo na mecie półmaratonu, który można było przebiec "na zaliczenie" bez oficjalnego pomiaru czasu, zameldowały się Aleksandra Kustra, Beata Musiał, Kazimiera Jakacka-Mikulska oraz Hanna Mikulska. Gratulujemy!

 

WYNIKI 

 

huk