JeLyMan na głównym dystansie 40 km stylem klasycznym wygrał Pavel Ondrasek, wśród kobiet najlepsza była Zuzana Kocumova. 18. open i pierwszy w kategorii M59 Władysław Olszowski (Team Nabiegówkach.pl). Trzecia wśród kobiet (pierwsza w kategorii Z18) w biegu na 10 km była Weronika Jarecka z naszego skipol.pl TEAM-u.

 

W biegu głównym na 40 km stylem klasycznym wygrał Pavel Ondrasek przed Danielem Maka, obaj ATLAS CRAFT TEAM i Jakubem Psenicka (Silvini Madshus Team). Wśród kobiet najlepsza była Zuzana Kocumova (Silvini Madshus Team), drugie miejsce zajęła Anna Koziskova, a trzecia Kamila Borutova, obie Mercedes Benz Atomic/Salomon Team.

 

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Władysław Olszowski (Team Nabiegówkach.pl), który zajął 18. miejsce i był najlepszy w kategorii M59. 31. miejsce zajął Sebastian Jarecki ze skipol.pl TEAM-u, 38. miejsce zajął Jan Kobryn, a 56. był Zbigniew Radomyski z Bielska-Białej, najlepszy w kategorii M69. Trzeci w tej samej kategorii M69 i 84. open był Franciszek Suchy również z Bielska-Białej.

 

Na dystansie o połowę krótszym triumfowali Viktor Novotny (Silvini Madshus Team) i Jolana Benesova (REDPOINT - ELEVEN TEAM).

26. miejsce w tym biegu zajął Kazimierz Hyrnik z Tychów, a 61. był Wojciech Hyrnik.

 

W biegu na 10 km klasykiem najlepszy okazał się Jan Krovacek (TJ CZU Rolnici), piąte miejsce zajął Sylwester Tomaszewicz (Team Nabiegówkach.pl). 13. miejsce open i trzecie wśród kobiet zajęła Weronika Jarecka (skipol.pl TEAM) ustępując jedynie Petrze Kracikovej i Danieli Malenakovej.

15. miejsce zajął Tomasz Witkowski.

 

W sobotę rozegrano jeszcze bieg na 20 km techniką dowolną, który wygrał Jakub Psenicka, wśród kobiet najlepsza była Zuzana Kocumova, oboje Silvini Madshus Team.

Na 17. miejscu uplasował się najlepszy z Polaków Andrzej Mojeścik z Istebnej, trzeci w kategorii M49. Jan Kobryn zajął 46. miejsce.

 

WYNIKI (ski-tour.cz)

 

foto: Ski Tour

 

huk