valachy

W sobotę 18 lutego w czeskich Velkych Karlovicach rozegrano bieg narciarski Valachy Tour-Nocni Stopa. Wśród 450 uczestników byli także Polacy. Najlepszym z nich okazał się Józef Wojtyła z skipol.pl TEAM/LKS Pogórze, który zajął 12 miejsce w biegu głównym na dystansie 15 kilometrów klasykiem.

 

Bieg w czasie 46:11,8 minuty wygrał Czech Martin Holis, wyprzedzając 0 21 sekund Vikotra Novotnego. Trzecie miejsce z stratą do drugiego miejsca wynoszącą dwie dziesiąte sekundy wywlaczył Jan Kvas (wszyscy Czechy).

 

Najlepiej z Polaków pobiegł Józef Wojtyła z naszego skipol.pl TEAMU, który zajął dwunaste miejsce w OPEN, a piąte w swojej kategorii wiekowej M50.

W czołówce klasyfikacji mamy jeszcze dwóch zawodników teamu nabiegówkach.pl Jana Łacka (14m.) i Kazimierza Legierskiego (22m.).

Czwarty wśród naszych rodaków to Sebastian Jarecki z Bielska Białej, także zawodnik naszego teamu.

 

Bieg rozgrywany jest po zmroku, zawodnicy startują z lampami czołówkami, a na trasę wyruszają w odstępach 10 sekundowych. Trasa oświetlona laserami tworzy jedyną w swoim rodzaju grę świateł, atrakcyjną dla zawodników i licznie zgromadzonych kibiców. Ze względu na start interwałowy w zawodach obowiązywał limit zgłoszeń w biegu głównym (300 osób), który został w pełni wykorzystany.

 

Józef Wojtyła - pierwszy raz startowałem w nocnym biegu, wrażenie super i jeszcze ta atmosfera. Na nocnym niebie wyświetlał się laserowe napisy z nazwą zawodów, dystanse, loga sponsorów, robiło to niesamowite wrażenie. Pomysł ze startem interwałowym także świetny, nie było tłoku jak w starcie wspólnym, każdy biegł ile mógł nie martwiąc się o kije jak czesto zdarza się to w biegach ze startu wspólnego. Mam nadzieję, że w przyszłym roku także przyjadę do Karlovic.

 

Drugie miejsce w kategorii dziewcząt na dystansie 2,1 km zajęła Weronika Jarecka z Bielska Białej, zawodniczka naszego teamu skipol.pl TEAM.

 

Patrząc na zdjęcia TUTAJ, widać, że organizatorzy postarali się o stworzenie prawdziwego narciarskiego show, czekamy na takie w Polsce.

 

WYNIKI OPEN

WYNIKI KATEGORIE

WYNIKI KATEGORIA DO 14 LAT

 

kace