jizerska50

Jizerską 50-tkę, bieg na 50 kilometrów stylem klasycznym, zaliczany do cyklu Worldloppet i Visma Ski Classic wygrali Czeszka Katerina Smutna i Norweg Eide Mortem Pedersen. Świetny wynik Emilii Romanowicz.

 

Bieg panów to absolutna dominacja Norwegów, którzy oddali tylko jedno miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji. Pedersen (Team BN Bank), który przebiegł dystans w czasie 1:55:51,1 godziny wyprzedził o pół sekundy Pettera Eliassena z Team LeasePlan. Trzecie miejsce dla Asle Torda Gjerdalena, jednak starta wyniosła już jedną minutę i trzynaście sekund. Jedynym nie Norwegiem w pierwszej dziesiątce jest czwarty dzisiaj Emil Wokujew z Russian Marathon Team.

13 miejsce zajął zawodnik gospodarzy z Silvini Madshus Team Stanislav Rezac.

W biegu startowała duża grupa nszych rodaków, najlepiej pobiegł Władysław Olszowski w team nabiegowkach.pl, który z czasem 2:36:08,5 h zajął 156 miejsce. Drugim Polakiem jest Jacek Mederski także nabiegowkach.pl, trzecim Adam Matuszny z Istebnej.

W biegu startował nasz teamowicz Andrzej Guziński z Gdańska. Wracający do biegania po operacji kręgosłupa Andrzej przebiegł 50-tkę w czasie 4:27:21,3 h. Tak krótko podsumował swój dzisiejszy występ:

Jizerska 50 ukończona. Kwalifikacja do 4 dyplomu Worldloppet Master zdobyta. Po stronie strat: najgorszy w zyciu upadek na zjeździe na twarz, pokierieszowana twarz, zlamany kijek, odebrana satysfakcja ze zdobycia czwartego tytułu WLM

 guziński

Andrzej Guziński po ukończeniu biegu

 

Bieg kobiet to zwycięstwo Kateriny Smutnej z Team Santander ( w tym teamie biega także Justyna Kowalczyk), która pokonała Szwedkę Brittę Norgren z Lager 157 Ski Team o 11 sekund. Trzecia lokata dla Norweżki Astrid Oeyre Slind z Team United Bakeries.

Najlepsza z Polek w biegu to Emilia Romanowicz, która zajęła 17 miejsce. Emilia reprezentuje czeski Atlas Craft Team, nareszcie doczekaliśmy się pierwszej Polki biegającej w zawodowym teamie. Gratulujemy wyniku.

 

WYNIKI BIEGU

w wyszukiwarce na stronie organizatora można znaleźć wyniki ogólne, oraz wg kraju, klubu, kategorii itd

red