bubula

Koenig Ludwif Lauf w niemieckim Oberammergau to bieg narciarski zaliczany do cyklu Worldloppet. Dzisiaj zakończyły sie tam biegi stylem klasycznym. W biegu głównym na dystansie 38 kilometrów 76 miejsce, pierwsze z Polaków, zajął dr Paweł Bubula z Wiśniowej, zawodnik naszego skipol.pl TEAMU.

 

Paweł Bubula zdobył dzisiaj po raz kolejny tytuł v-ce Mistrza Świata lekarzy w biegach narciarskich, które rokrocznie są rozgrywane właśnie w Oberammergau.

Bieg wygrał Niemiec Max Olex z Adidas XCS Team w czasie 1:26,6 godziny, w kategorii kobiet tryumfowała Aurelie Dabyduk z Francji.

WYNIKI POLAKÓW  w biegu głównym wystartowało 9 naszych rodaków. UWAGA, w zaznaczonych na żółto polach wyszukiwarki należy wpisać skrót POL

 

W rozegranym tego samego dnia biegu na dystansie 18 km, oczywiście klasykiem najlepszym Polakiem okazał się Mateusz Szczotka z Górek Wielkich, który zajął 23 miejsce

WYNIKI POLAKÓW

 

Dzień wcześniej w ramach Koenig Ludwig Lauf biegano stylem dowolnym. W biegu głównym nie mieliśmy swoich reprezentantów, na dystansie 19km łyżwą, wystartował jeden nasz zawodnik Andrzej Guziński z Gdańska, zawodnik naszego skipol.pl TEAMU.

 

 

kace