ski tour

Karlovska 50-tka to jeden z największych czeskich biegów narciarskich wchodzących w skład SKI Tour, czeskiego cyklu masowych biegów narciarskich. Swoją obecność w Karlowicach zaznaczyli Polacy, na czele z młodą zawodniczką naszego teamu Weroniką Jarecką, która zajeła trzecie miejsce w kategorii OPEN kobiet na dystansie 10 kilometrów.

 

 

Zacznijmy jednak od królewskiego dystansu czyli 50 kilometrów stylem klasycznym. Tutaj czołówkę zdominowali zawodnicy gospodarzy zajmując pierwsze 17 miejsc. Wygrał Daniel Maka z Atlas Craft Team w czasie 2:07:37 godziny. Ten sam czas na mecie zmierzono drugiemu na podium Radkowi Sretrowi, także Atlas Craft Team. Podium uzupełnił Vaclav Sedlacek z Silvini Madshus Team.

Najlepszy z Polaków na tym dystansie okazał się Władysław Olszowski z team nabiegowkach.pl. Nagrodę fair play przyznajemy (oczywiście we własnym gronie) Józefowi Wojtyle z skipol.pl TEAM. Józek biegnący na tym dystansie zorientował się, że jego kolega , z którym przyjechał na bieg, przechodzi poważny kryzys. Poczekał na niego i razem spokojnie dobiegli do mety. Brawo za sportową postawę.

Bieg kobiet wygrała Kamila Borutova z Mercedes Benz Atomic Salomon Team. Na pokonanie 50-tki zdecydowało się 20 kobiet.

 

Jak wypadli pozostali Polacy?

W biegu na dystansie 25 kilometrów czwarte miejsce zajął Grzegorz Legierski z team nabiegowkach.pl, dziewiąty był Andrzej Mojeścik (team nabiegówkach.pl), trzynasta lokata dla Adama Matusznego z Istebnej. Sebastian Jarecki skipol.pl TEAM zajął 32 miejsce.

Sebastian powiedział nam parę zdań o trasie: piękna szeroka polana startowa, kilkanaście torów, następnie pętla po polanie dla rozładowania ruchu. Później niestety ciężko, trzy, a potem dwa tory, korek na podbiegach i szalenie trudne zjazdy. Jeżeli komuś z amatorów wydaje się, że trasy na Kubalonce są ciężkie to niech pojedzie do Karlovic...

Bieg na 10km  wygrał Jan Łacek (team nabiegowkach.pl), trzecie miejsce dla Wacława Matusznego.

11 miejsce w tym biegu, a trzecie w kategorii OPEN kobiet zajęła 14 letnia Weronika Jarecka z Bielska Białej reprezentująca nasz skipol.pl TEAM. Czwarte miejsce dla Martyny Wiśniowskiej z team nabiegowkach.pl.

 

WYNIKI  z podziałem na dystanse i kategorie ze strony onlinesystem.cz

 

red

na zdjęciu dekoracja biegu na 10km, foto.Sebastian Jarecki