podmenu

Kalendarz

2019-06-29 - Ultramaraton nartorolkowy 200km - WEJHEROWO [szczegóły w linku]

Najdłuższy bieg nartorolkowy w Europie!

2019-07-13 - Swornerace60 [Szczegóły wkrótce]

2019-08-24 - Alliansloppet (Euroloppet) - TROLLHATTAN (SWE) [szczegóły w linku]

Bieg cyklu EUROLOPPET

Wyniki: Nartorolki Polska

PP: Sylwia Jaśkowiec i Maciej Staręga wygrywają w Istebnej

IV edycja Pucharu Polski w biegach na nartorolkach - rozegrana została w Istebnej pod nazwą "Beskidy Bez Granic".

W kategorii seniorek rywalizujących na dystansie 5km triumfowała Sylwia Jaśkowiec LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany wyprzedzając inne kadrowiczki Kornelię Kubińską AZS AWF Katowice i Agnieszkę Szymańczak LKS Klimczok Bystra.

Wśród juniorek A najlepsza okazała się Urszula Łętocha KS Śnieżka Karpacz, miejsce drugie zajęła Barbora Klementova ze Słowacji, a trzecie Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski.

W kategorii juniorka B zwyciężyła Weronika Legierska MKS Istebna, na drugiej pozycji uplasowała się Anna Łacek NKS Trójwieś Beskidzka, a trzecia była Słowaczka Lucia Matuśkova.

Najlepsza wśród juniorek C okazała się Aleksandra Łacek wyprzedzając Katarzynę Skurzok, obie NKS Trójwieś Beskidzka i Justynę Wandzel LKS Klimczok Bystra.

Wśród chłopców w kategorii junior C zwyciężył Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski, drugie miejsce zajął Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka, a trzecią pozycję zajął Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz.

W kategorii junior B zwyciężył Dominik Bury MKS Istebna, drugie miejsce zajął Wojciech Fojcik UMKS Marklowice, a miejsce trzecie wywalczył Andrzej Zawada MKS Istebna.

Wśród juniorów A wygrał Kamil Bury MKS Istebna, na drugiej pozycji uplasował się Tomasz Garbień KS Śnieżka Karpacz, a tuż za nim Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko.

Najlepszym seniorem został Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce, miejsce drugie zajął Sebastian Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka, a trzeci był Paweł Klisz LKS Klimczok Bystra.

WYNIKI 5km (seniorki, juniorki A, B, C i juniorzy C)

WYNIKI 10km (seniorzy, juniorzy A i B)

Komentarzy: 0

2013-09-14 10:58

Czytaj więcej
images/Sezon2012-2013/Biegi_narciarskie/Polska/skowron%20PP.JPG

PP: Piotr Skowron i Ewa Buchla zwyciężają w Jeleniej Górze


Trzecia edycja tegorocznego Pucharu Polski, która zarazem nosiła tytuł Mistrzostw Karkonoszy w biegach na nartorolkach, rozgrywana była w Jeżowie Sudeckim, położonym nieopodal Jeleniej Góry. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 2,3km z Jeżowa na Górę Szybowcową.


W kategorii seniorów triumfował Piotr Skowron MKS Karkonosze, wśród junorów A najlepszy okazał się Patryk Mazurek, również MKS Karkonosze. W kategorii junior B zwyciężył kolejny zawodnik MKS Karkonosze Adrian Gromyko. W grupie juniorów C triumfował Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski, a wśród juniorów D najlepszy był jego klubowy kolega Karol Smoluch.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Buchla MKS Karkonosze, wśród juniorek A zwyciężyła Sabina Banik LKS Witów Mszana Górna/SMS Karpacz, najlepsza w kategorii juniorka B okazała sie jej klubowa koleżanka Justyna Kołodziej. W najmłodszych kategoriach podobnie jak wśród chłopców najlepsze okazały się zawodniczki MULKS Tomaszów Lubelski. Monika Mazurkiewicz wygrała w kategorii juniorka C, a Monika Skinder triumfowała wśród juniorek D.

Okazję do spawdzenia się mieli również amatorzy. W tej kategorii triumfował Jakub Mroziński z Jeleniej Góry.

Już jutro zamieszczone zostanie podsumowanie dzisiejszych zawodów!

WYNIKI (nieoficjalne)

GALERIA Z ZAWODÓW

fot. Paweł Żółkiewski

huk

Komentarzy: 0

2013-09-08 11:42

Czytaj więcej
images/Sezon2012-2013/Biegi_narciarskie/Polska/Tomaszw%202013.jpg

PP: Tomaszów Lubelski - wyniki zmagań sprinterskich


Za nami kolejny etap Pucharu Polski w biegach na nartorolkach, który tym razem zawitał do Tomaszowa Lubelskiego.


Puchar Lubelszczyzny obfitował w biegi sprinterskie rozgrywane techniką łyżwową na dystansie 1 kilometra. Zawody odbywały się na torze nartorolkowym o szerokości 6 metrów i długości 500 metrów.

Jedyną startującą seniorką okazała się reprezentantka gospodarzy, czyli Magdalena Czusz.

Jeśli chodzi o seniorów to najlepszym sklasyfikowanym został przewodniczący komisji biegowej, czyli Grzegorz Staręga, który wyprzedził swojego podopiecznego Damiana Duka. Mowa oczywiście o grupie UKS Rawa Siedlce.

W rywalizacji juniorek A zwyciężyła Małgorzata Żółkiewska (MULKS "Tomaszów Lubelski) przed Eweliną Pleskacz (MULKS "Tomaszów Lubelski").

W kategorii junior A najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Brill (MULKS "Podkarpacie" Jedlicze). Drugie miejsce wywalczył powracający po kontuzji barku Patryk Mazurek (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), a na najniższym stopniu podium stanął Marcin Woźniak (UKS Rawa Siedlce).

W rywalizacji juniorek B zwyciężyła Katarzyna Stokfisz (MULKS "Tomaszów Lubelski" SMS Szczyrk). Drugie miejsce zajęła Anna Bielecka (UKS Rawa Siedlce), a trzecie Paulina Kuryłek (UKS Rawa Siedlce).

W juniorach B zwyciężył Mateusz Hałasa (MULKS "Tomaszów Lubelski"), drugie miejsce zajął Adrian Gromyko (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), a podium zasilił Patryk Borkowski (UKS Rawa Siedlce).

Jak słusznie zauważył, prawdopodobnie jeden ze startujących w grupie amatorów, także w PP wzięli udział zawodnicy nielicencjonowani. W tym gronie najlepszym okazał się Robert Gleń. Drugie miejsce wywalczył Ryszard Koprowski, a podium zasilił Andrzej Latawiec.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Piotr Walkowiak

Komentarzy: 3

2013-09-01 15:18

Czytaj więcej

PP: Maciej Staręga zwycięża w Poroninie


Bieg seniorów o Puchar Prezesa LKS Poroniec Poronin wygrał zawodnik UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga (foto).


Drugą lokatę w kategorii seniorów zajął Jan Antolec z Porońca, trzeci stopień podium przypadł Sebastianowi Gazurkowi z NKS Trówjieś Beskidzka.

Kolejne lokaty w tej kategorii zajęli Konrad Motor z AZS Katowice, Marcin Rzeszótko (także Katowice) i Mateusz Ligocki z NKS Trójwieś Beskidzka.

Kategorię junior A (ur.94'95) wygrał zawodnik istebniańskiegi MKS Kamil Bury. Kamil pokonał o 20 sekund Mateusza Chowaniaka z UKS Regle Kościelisko i Andrzeja Pradziada z LKS Poroniec Poronin.

WYNIKI OPEN MEN

WYNIKI OPEN WOMEN

Piotr Walkowiak

Komentarzy: 1

2013-08-04 13:31

Czytaj więcej

PP: Zwycięstwo Agnieszki Szymańczak w Pucharze LKS Poroniec


Zawody o Puchar Prezesa LKS Poroniec Poronin były pierwszą edycją tegorocznego Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.

Bieg seniorek na dystansie 4 kilometrów techniką łyżwową ze startu wspólnego po bardzo dobrym finiszu wygrała Agnieszka Szymańczak z LKS Klimczok Bystra (na zdjęciu), przed reprezentującą gospodarzy (LKS Poroniec) Pauliną Maciuszek i zawodniczką LKS Wiśniowa Osieczany Sylwią Jaśkowiec. Czwarta lokata przypadła Kornelii Kubińskiej, piąte miejsce wywalczyła Magdalena Kozielska z UKS Regle Kościelisko, a czołową szóstkę zamknęła Emilia Romanowicz.

Na tym samym dystansie rywalizowały także juniorki A i B.

W tej pierwszej kategorii zwyciężyła Urszula Łetocha reprezentująca KS Śnieżka Karpacz, przed Dominiką Bielecką z MKS Wodzisław Śląski oraz Anną Orawiec z MKS Babia Góra Lipnica Wielka.
Tytuł najlepszej juniorki B wywalczyła Agata Warło z UMKS Marklowice, która pokonała na trasie Weronikę Legierską z MKS Istebna i Annę Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka.

Z powodu dużej ilości zgłoszonych zawodników, pamiętajmy, że w zawodach o Puchar Polski zawodnicy  startują na identycznych rolkach zapewnianych przez organizatora. Z paniami ścigali się także juniorzy B.
W tej kategorii tryumfował Dominik Bury przed Przemysławem Zawadą (obaj MKS Istebna) oraz Wojciechem Fojcikiem z UMKS Marklowice.

WYNIKI SENIORKA, JUNIORKA A

WYNIKI JUNIORKA B, JUNIOR B

WYNIKI OPEN KOBIET

Piotr Walkowiak & Kuba Cieślar


Komentarzy: 1

2013-08-04 12:58

Czytaj więcej

Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze dla Marceli Marcisz i Grzegorza Brila

To już ostatki jeśli chodzi o zawody w biegach na nartorolkach, bowiem coraz bliżej zima i niedługo zawodnicy spowrotem zawitają na biegówki! Jednak w październikowej aurze miały miejsce II Wojewódzkie Zawody w Biegach na Nartorolkach o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze, które odbyły się 13 października 2012roku. Na starcie stanęło prawie 80 zawodników z 7 klubów.
Komentarzy: 0

2012-10-19 21:11

Czytaj więcej

Mistrzostwa Podkarpackiego OZN na nartorolkach.

Mistrzostwa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego na nartorolkach wygrali Marcela Marcisz (na zdjęciu) i Dawid Bril.Zawody odbyły się w na trasie - drodze powiatowej w miejscowości Bandrów Narodowy k. Ustrzyk Dolnych.

W zawodach uczestniczyło  ponad 75 nartorolkarzy.
Zawody były ważnym elementem przygotowań narciarzy biegaczy do sezonu narciarskiego 2012/2013.

Zawodniczki i zawodnicy rywailizowali na dystansie 4 kilometrów stylem dowolnym, jedynym wyjątkiem była kategoria E ,która rywalizowała na połowie dystansu.

W poszczególnych kategoriach tryumfowali:
junior C - Marcelina Zwarycz i Rafał Szymbara
junior D - Izabela Marcisz i Rafał Chwostyk
junior E - Jolanta Chwostyk i Dominik Och.


WYNIKI POZN ROLKI

źródło:Krzysztof Lachowski/POZN
Komentarzy: 1

2012-09-30 18:32

Czytaj więcej

Emilia Romanowicz i Robert Faron tryumfują w Rankingu Pucharu Polski na nartorolkach.

Ranking Pucharu Polski 2012 w biegach na nartorolkach w kategorii seniorek/ów zakończył się zwycięstwem Emilii Romanowicz (na zdjęciu) i Roberta Farona.

Przypomnijmy, że tegoroczny cykl Pucharu Polski w biegach na nartorolkach gościł w trzech województwach:
Dolnośląskim - Mistrzostwa Karkonoszy i Mistrzostwa Jeleniej Góry, Lubelskim- Puchar Lubelszczyzny w Tomaszowie Lubelskim i Śląskim-Beskidy bez Granic (Istebna),Rollsprint (Bystra Śląska) i Puchar Śląska w Marklowicach. Nie odbyła się edycja w Supraślu (Puchar Podlasia)  z powodu braku zainteresowania lokalnych władz.
Z sześciu rozegranych startów do Rankingu zaliczało się 5 najlepszych.

W kategorii seniorek/ów trumfowali Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl i Robert Faron z UKS Watra Kamienica.Dodajmy, że zawodnik z Kamienicy trymfuje drugi raz z rzędu w końcowej klasyfikacji Pucharze Polski na nartorolkach.
Komentarzy: 0

2012-09-26 19:02

Czytaj więcej

Klasyfikacja medalowa MP UKS na nartorolkach.

Prezentujemy klasyfikację medalową Mistrzostw Polski UKS w biegach na nartorolkach rozegranych w Marklowicach 22-23 września 2012r.
Komentarzy: 0

2012-09-25 18:27

Czytaj więcej

Silesia Rool Ski Tour- dla Jaśkowiec i Staręgi.

Wczorajszy Puchar Śląska na nartorolkach rozegrany w Marklowicach był zarazem ostanią częścią Sillesia Rolski Touru, w którego skład wchodziły zawody w Istebnej ,Bystrej Śląskiej i Marklowicach.
Klasyfikacja łączna, gdzie liczyła się suma czasów wszystkich trzech biegów, jest w kategorii OPEN tzn. bez podziału na grupy wiekowe.

W kategorii kobiet zwyciężyła Sylwia Jaśkowiec zaowdniczka kadry A-MIX reprezentująca na co dzień klub LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany.
Drugie miejsce zajęła Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl, a trzecie juniorka B, Małgorzata Żółkiewska z MULKS Tomaszów Lubelski.
Komentarzy: 0

2012-09-24 18:04

Czytaj więcej

Wyniki-Puchar Śląska w biegach na nartorolkach - Marklowice 23.09.2012.

Prezentujemy wyniki Pucharu Śląska w biegach na nartorolkach rozegranego w niedzielę 23 września 2012. Juniorki B, A i seniorki rywalizowały na dystansie 8km, a juniorzy B, A i seniorzy mieli do pokonania 12km stylem dowolnym.
Komentarzy: 0

2012-09-23 18:07

Czytaj więcej
images/archiwum-2012-10-20/kroemer%20filip.jpg

Złoto MP UKS dowolnym dla Filipa Kroemera i Agaty Warło z Marklowic.

Złoty medal w kategorii junior C na dystansie 4 kilometrów stylem dowolnym wywalczyli zawodnicy UMKS Marklowice Marklowice Agata Warło i Filip Kroemer (foto).Jest to drugie złoto Agaty i Filipa w tegorocznych Mistrzostwach Polski UKS Marklowice 2012.

Medal srebrny juniorek C zdobyła Martyna Wawrzusiszyn z MULKS Tomaszów Lubelski, brąz dla Weroniki Legierskiej z MKS Istebna.
Kolejne lokaty dla: 4-Róży Łyjak Z MKS Karkonosze, 5- Oliwii Mutwil z Marklowic i 6-to zawodniczka NKS Trójwieś Beskidzka Aleksandra Łacek.

Srebro i brąz w kategorii junior C to  powtórka z dnia wczorajszego, odpowiednio Patryk Borkowski z UKS Rawa Siedlce i Wojciech Fojcik z Marklowic.
Czwarte miejsce w biegu dla Arkadiusza Posiadały z UKS Rawa Siedlce, piąte dla Macieja Legierskiego z NKS Trójwieś Beskidzka i szósta lokata to Andrzej Jałowiczor z MKS Istebna.

OFICJALNE WYNIKI
Komentarzy: 0

2012-09-23 09:34

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p