tomaszow

Na nartorolkowej trasie Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim zakończyły się zawody na nartorolkach o Puchar Lubelszczyzny 2016 i III Puchar Krismara, czyli Tomaszowska Setka. Od dzisiaj nowe rekordy Polski w nartorolkowym biegu na 100 metrów należą do Moniki Skinder z MULKS Tomaszów Lubelski i Arkadiusza Posiadały z UKS Rawa Siedlce.

 

Puchar Lubelszczyzny na nartorolkach zainaugurował tegoroczny sezon Pucharu Polski PZN 2016. Na trasie w Tomaszowie zawodnicy walczyli o rankingowe punkty w sprintach stylem dowolnym na dystansie 1000 metrów. Zawody zdominowali zawodnicy miejscowego klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski wygrywając prawie wszystkie  kategorie rozgrywane w ramach Pucharu Polski.

 

W kategorii seniorów wygrywali "obcy" zawodnicy, bieg seniorek dla Karoliny Maruszczak z MKS Karkonosze Jelenia Góra, bieg seniorów wygrał Grzegorz Staręga, który zresztą dzień wcześniej startował w I Mistrzostwach Warszawy na nartorolkach, podobnie jak większość uczestników tomaszowskich sprintów.

 

W poszczególnych kategoriach tryumfowali:

 

junior A - Róża Łyjak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe i Szymon Sikora z MULKS Tomaszów Lubelski

junior B - Monika Skinder  i Jan Żółkiewski oboje MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

junior C - Magdalena Kuśmierz i Dawid Ciećko oboje MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 

W ramach zawodów rozegrano także sprinty weteranów, tutaj wygrał Ryszard Koprowski, przed Andrzejem Latawcem i Leszkiem Kleszczyńskim.

 

WYNIKI PUCHARU LUBELSZCZYZNY 2016

 

Po zawodach pucharowych rozegrano już po raz trzeci Tomaszowską Setkę o Puchar Krismara, czyli bicie rekordu Polski w nartorolkowym biegu na dystansie 100 metrów. Dotychczas najlepszy wynik z 2014 roku 11,92 sekundy należący do Szymona Sikory został pobity! Nowy rekord Polski na tym dystansie należy dzisiaj do zawodnika UKS Rawa Siedlce Arkadiusza Posiadały i wynosi 11,74 sekundy. Także dwuletni rekord kobiet 14,07 sekundy należący do Róży Łyjak został poprawiony. Nową rekordzistką kraju została Monika Skinder z czasem 12,98 sekundy. Stary rekord poprawiło zresztą aż pięć zawodniczek.

 

Dodajmy, że w Tomaszowskiej Setce startowano na najszybszych polskich nartorolkach Rollspeed Ceramic  Racing PU 100.

 

WYNIKI TOMASZOWSKIEJ SETKI

 

Rok w rok o tym piszemy, dlatego napiszemy ponownie. Szkoda, że z wyjątkiem klubów UKS Rawa Siedlce (Mazowsze) i MKS Karkonosze (Dolny Śląsk) reszta klubów wyprawę do Tomaszowa uznała za zbędną. I tyle...

 

kace