siedlce

W Siedlcach odbyło się w niedzielę nartorolkowe Grand Prix Mazowsza. Biegacze, którzy pojawili się na stadionie lekkoatletycznym ARM, rywalizowali w sprintach na dystansie 1 kilometra.

 

W zawodach wzięło udział ponad 60 zawodników z 6 klubów północno-wschodniej Polski. W imprezie organizowanej przez UKS Rawę Siedlce i Warszawski Okręgowy Związek Narciarski pojawili się przedstawiciele kategorii od seniora do juniora E. Najpierw przeprowadzono kwalifikacje ze startem indywidualnym co 15 sekund, później – w zależności od liczebności uczestników – startowano w czteroosobowych grupach metodą pucharową.

 

- Dobrze, że zaczęliśmy wcześniej, bo już o 10. Inaczej jeszcze byśmy siedzieli na stadionie. Przez cały dzień samych finałów mieliśmy dziesięć, a wszystkich biegów aż dwadzieścia cztery! To były udane zawody – byli seniorzy, młodsi, a po tartanie biega się znakomicie – relacjonuje organizator Grzegorz Staręga. Szef UKS Rawy Siedlce przyznaje, że pomysł na wyścigi nartorolkowe po bieżni lekkoatletycznej podpatrzył u Norwegów, kiedy w 2011 roku Marcus Hellner i Petter Northug ścigali się pokazowo przy okazji mityngu Bislett Games. Siedlecka wersja została nieco zmodyfikowana.

 

 

Nartorolkarze na pokonanie kilometrowej trasy potrzebowali od 4:30 do tylko 2:13.9. Tak dobrym czasem popisał sie junior A Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce). Poniżej najlepsi w swoich kategoriach:

Junior E - Igor Kowalski (UKS Rawa Siedlce), Zuzanna Czabatorowicz (UKS Start Malawicze)

Junior D - Paweł Żynel, Anna Popko (oboje Hubal Białystok)

Junior C - Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce), Natalia Fiedorec (UKS Start Malawicze)

Junior B - Karol Filipek, Kamila Borkowska (oboje UKS Rawa Siedlce)

Junior A - Arkadiusz Posiadała, Anna Bielecka (oboje UKS Rawa Siedlce)

Senior - Damian Duk, Aleksandra Fundanicz (oboje UKS Rawa Siedlce)

 

WYNIKI KOBIETY             WYNIKI MĘŻCZYŹNI

 

Impreza w Siedlcach weszła w skład czterech biegów na Mazowszu i Podlasiu, których klasyfikacja generalna ustalona będzie na podstawie trzech najlepszych startów. W sobotę 18 czerwca odbędzie się drugi etap serii – tym razem z okazji 20-lecia klubu UKS Hubal Białystok w Supraślu rozegrane zostaną biegi od 5 do 1 kilometra łyżwą. Udział w nich jest bezpłatny. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

 

Grzegorz Staręga już teraz przyznał, że rozpoczęły się rozmowy o organizacji podobnych zawodów jesienią. O ewentualnych szczegółach przeczytacie w Skipolu.

 

MCh