2.08.2009, Poronin,III Międzynarodowe Zawody na Nartorolkach o Puchar Prezesa LKS Poroniec Poronin.Zwycięstwem Norweżki Sigrid Aas i Polaka Tomasza Kałużnego zakończyły się niedzielne zawody w sprintach w Poroninie.W zawodach startowali zawodnicy z Polski, Słowacji i Norwegii.W sprintach kobiet Norweżka Aas wygrała zdecydowanie eliminacje jak i finał.Na podium na drugim i trzecim miejscu uplasowały się nasze zawodniczki .Drugie miejsce zajęła Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a trzecie Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice.Wśród mężczyzn w eliminacjach tryumfował Norweg Peter Elliasen przed Słowakiem Davorinem Skvaridlo i Sebastianem Gazurkiem z NKS Trójwieś Beskidzka.Z w/w trójki z półfinałów awansował tylko Tomasz Kałużny,pokonując w bezpośredniej walce Norwega.Finał był już wewnętrzną sprawą polską, zwyciężył Kałużny przed Michałem Wróblewskim z AZS AWF Kraków Zakopane i Sebastianem Gazurkiem z NKS Trójwieś Beskidzka.Na zdjęciu zwyciężczyni w zimowej odsłonie, FOTO:BJØRN IVAR HAUGENwyniki w załączniku