staroń jacek

Na starcie Mistrzostw Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego w biegach na nartorolkach stanęło prawie 100 zawodniczek i zawodników z Podkarpacia. Zawody rozegrano w miejscowości Bandrów Narodowy koło Ustrzyk Dolnych.

 

Zawody rozgrywano dla wszystkich kategorii wiekowych, najmłodsi, którzy stanęli na starcie to grupa dzieci w kategorii 10 lat i młodsze. Biegano na nartorolkach stylem dowolnym i klasycznym, namłodsze grupy biegały także na łyżworolkach. Dystanse obowiązujące w zawodach to od 3 kilometrów najstarsze grupy po 600 metrów dla dzieci.

Bieg mężczyzn na dystansie 3 km klasykiem wygrał jeden z najlepszych amatorów w Polsce Jacek Staroń (na zdjęciu z Pucharu Kościeliska 2015) reprezentujący KrosSki Briko Maplus Krosno, Jacek przebiegł swój dystans w czasie 8:34,0 min.

 

Najszybszy na dystansie 3 km był Maciej Buśko z MKS Halicz Ustrzyko Dolne, jego czas to 8:06,1 min, jednak Maciej biegł ten dystans stylem dowolnym. Najszybsza pani to Paulina Pasterczyk z MUKS Podkarpacie Jedlicze jej czas to 8:57,7 minuty.

 

Bardzo dobrze pojechała na łyżworolkach najmłodsza uczestniczka zawodów siedmioletnia Jagoda Winnicka z Halicza, która na dystansie 600 metrów zajęła drugie miejsce pokonując kilkanaście starszych od siebie koleżanek.

 

WYNIKI ZAWODÓW                                                                        GALERIA FOTO by Angela Brzozowska

 

Przy okazji gratulujemy Podkarpackiemu Okręgowi nowej strony internetowej, którą można zobaczyć TUTAJ

 

/KaCe/