nartorolki polska

140 kilometrów na nartorolkach to odległość która robi wrażenie, dokłądnie tyle pokonali dzisiaj w Wejherowie zawodnicy startujący na nartorolkach i nartorolkach terenowych. Zwycięzcą został Paweł Bubula, mistrz świata lekarzy w biegach narciarskich.

 

Niecałe sześć godzin biegł zwycięzca biegu na dystansie 140 kilomterów Paweł Bubula z Wiśniowej reprezentujący nasz portalowy team. Drugie miejsce na tym morderczym dystansie zajął Rafał Koryciński z klubu Cartusia Kartuzy, trzecie miejsce dla Józefa Wojtyły z Pogórza także startującego w barwach naszego skipol.pl TEAMU (panowie na zdjęciu).

Na dystansie o połowę krótszym czyli 70 kilometrów zwyciężył czternastoletni Wojciech Wojtyła z Pogórza (śląskie) reprezentujący na co dzień MKS Istebna, przed Dariuszem Rogalą i Robertem Sadowskim (obaj z Gołdapi, obaj skipol.pl TEAM).

 

Start zawodów planowany na godzinę 06.30 został niestety opóźniony i przyznaję z naszej (śląsko-małopolskiej grupy) winy. Niestety nie wzieliśmy pod uwagę przejazdów kolejowych na których straciliśmy conajmniej 20 minut. Na szczęście organizatorzy okazali się na tyle wyrozumiali, że dali szansę wystartować spóźnialskim.

Trasa, która oglądana na mapach w sieci wydawała się płaska w rzeczywistości byłą sporym wyzwaniem dla grupy startujących. Różnica wzniesień pomiędzy najniższym a najwyższym punktem trasy wynosiła ok 50 metrów, afalt, przyznajemy dokładnie odczyszczony był jednak mokry ( w nocy padało) oraz śliski co nie specjalnie sprzyjało szybkiemu tempu. Jednak zawodnicy po pierwszym rozpoznawczym kółku podkręcili tempo rwąc stawke na kilka grup.

Jak dokładnie przebiegała rywalizacja na trasie napiszemy jutro cytując wypowiedzi zawodników, niestety większość uczestników po kilkugodzinnym wysiłku musi po prostu odpocząć. Jednak teraz na gorąco możemy pogratulować organizatorowi (Grzegorz Musioł) udanej i sprawnie przeprowadzonej imprezy. Wszystko zadziałało, catering, sędziowie, opieka medyczna i pogoda robili wszystko, żeby uczestnicy wyjechali z Wejherowa zadowoleni.

Dodajmy jeszcze, że byliśmy świadkami jeszcze jednej dodatkowej dekoracji w kategorii kobiet. Ponieważ takiej nie było w regulaminie, zwycięzca 140 km Paweł Bubula, ufundował ad hoc tzw. Bubula Price dla Marceliny Wojtyły (naklszybszej kobiety na 70 km) i przekazał wygrane przez siebie nartorolki młodej zawodniczce.

 

Opieka medyczna, czyli doktor Jodyna (w ten sposób tytułowano doktora na jego życzenie) nie miał właściwie szans na interwencję, no może z jedynym wyjatkiem, ale o tym także napiszemy jutro...

 

 Dzisiaj za to prezentujemy GALERIĘ FOTO z dzisiejszych zawodów, ponad 200 zdjęć robionych od świtu do zmroku. Zapraszamy

 

 WYNIKI ZAWODÓW

 

/KaCe/