nartorolki polska

W drugim dniu Mistrzostw Polski PZN na nartorolkach rozegrano w Sobieszowie Uphill czyli bieg pod górę na dystansie 3300 metrów stylem klasycznym. Tytuły Mistrzów Polski ponownie jak wczoraj zdobyli Marcela Marcisz i Daniel 'Iwan" Iwanowski.

 

Obyło się bez niespodzianek w najstarszej kategorii wiekowej czyli seniorek i seniorów. Z tytułów mistrzoswskich ponownie mogą się cieszyć Marcela Marcisz (foto. Marklowice 2014) reprezentująca MKS Halicz Ustrzyki Dolne i pochodzący z Białegostoku, a reprezentujący UKS Rawa Siedlce Daniel "Iwan" Iwanowski.

W biegu seniorek srebro ze stratą niecałych sześciu sekund zdobyła Karolina Trzaska z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, brąz dla zawodniczki gospodarzy Karoliny Maruszczak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

W biegu seniorów tutuł v-ce mistrzowski wywalczył Piotr Skowron z MKS Karkonosze tracąc 27,8 sekundy do złotego medalisty zawodów. Tylko półtorej sekundy dzieliło od srebra brązowego medalistę zawodów Damiana Duka z UKS rawa Siedlce.

 

Czas dnia na tym dystansie nie należy niestety do Polaka i nie należy do seniora. Zwycięzcą w OPEN został 18-letni Czech Karol Machac z CSK Ski Jilemnice, który przebiegł Uphill w czasie 11:12,06 minuty, co jest rezultatem lepszym o niecałe sześć sekund od Iwanowskiego. Na szczęście zawodnicy naszych południowych sąsiadów startowali poza konkurencją (PK), dlatego złoty medal w kategorii juniorów A ('96'97) zdobył Wojciech Fojcik z NKS Trójwieś Beskidzka. Warto dodać, że czas Wojtka to szósty czas dnia dzisiajszych zawodów. Srebro w tej kategorii dla Arkadiusza Posiadały z UKS Rawa Siedlce, brąz dla Adriana Gromyki z MKS Karkonosze.

 

Zdecydowanie najszybsza kategoria wiekowa dzisiajszych zawodów to juniorzy B ('98'99). Zwycięzca, startujący PK Czech Adam Matous przebiegł swój dystans w czasie 11:17,9 minuty ustepując tylko swojemu starszemu koledze Machacowi. Pierwszy Polak w tej grupie i jednocześnie złoty medalista MP Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka to czas 11;22,6 czyli czwarty wynik dnia, srebro MP dla Marka Welusza z SSR Sokół Szczyrk którego wynik 11:43,6 daje mu piąty czas dnia. Ale biegają ci juniorzy. Pamiętajmy, że to wszystko lepsze czasy niż drugie miejsce w kategorii seniorów i juniorów A. Brąz w tej kategorii dla Michała Skowrona z MKS Karkonosze.

 

Czas dnia w kategorii OPEN kobiet należy do złotej medalistki Marceli Marcisz. Jednak drugi czas dnia to zwyciężczyni biegu w kategorii juniorek C  Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (14:28,6), trzeci 14:47,6 to złota medalistka MP w kategorii juniorek B ('98'99) Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze.

Czwarty to Karolina Trzaska (patrz wyżej), piąty należy do zwyciężczyni kategorii juniorek A ('96'97) Róży Łyjak z MKS Karkonosze.

 

W biegu pod górę startowali dzisiaj także amatorzy. W kategorii pań wszystkie startujące zawodniczki zmieściły się na podium..Wygrała Joanna Badacz przed Izabelą Daniłło, obie panie reprezentują miejscowy klub MKS Karkonosze. Wśród panów sklasyfikowano 9 zawodników. Zwyciężył bezkonkurencyjny w tej grupie Łukasz Bronowicki z Enervit Teamu, druga lokata dla Artura Bodzka z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, a trzecia dla Józefa Wojtyły z LKS Pogórze/skipol team. Brawo Józek!

 Reszta wyników w pliku poniżej:

WYNIKI MP UPHILL 2015

 

W artykule powiązanym poniżej zobacz jak wyglądała rywalizacja w ubiegłym roku.

Przypomnimy, że kierownikiem zakończonych Mistrzostw Polski na nartorolkach 2015 był Zbigniew Stępień, delegatem technicznym (DT) Dorota Dziadkowiec Michoń, a sędzią głównym Wiesława Kozłowska. Dziękujemy za szybkie wyniki :)

 

/KaCe/