nartorolki

Drugi dzień Mistrzostw Polski / Mistrzostw Karkonoszy w biegach na nartorolkach to bieg pod górę / Uphill na dystansie 2,2 kilometra. Tytuł Mistrza Polski seniorów ponownie wywalczył Mateusz Ligocki z NKS Trójwieś Beskidzka. Powrót do ścigania Mariusza Michałka i to w jakim stylu.

Druga konkurencją Mistrzostw Polski / Mistrzostw Karkonoszy 2014 w biegach na nartorolkach był rozgrywany w Zachełmiu /Gm. Podgórzyn Uphill - bieg pod górę na dystansie 2,2 kilometra, z różnicą wzniesień 130 metrów. W kategorii seniorów drugie z rzędu zwycięstwo w tych zawodach odniósł zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Ligoś Ligocki, jego czas to 6:41,4 minuty. Srebro ze stratą 15,8 sekundy wywalczył Dawid Bril z MUKS Podkarpacie Jedlicze, a medal brązowy Tomasz Kałużny z LKS Prorniec Poronin. Różnica pomiędzy drugi, a trzecim na mecie wyniosła 0,2 sekundy! Czwarta lokata dla wczorajszego brązowego medalisty Wojciecha Suchwałko z KS Obidowiec Obidowa, piata i szósta dla reprezentujących MKS Karkonosze Piotra Skowrona i Wojciecha Smykowskiego.

W kategorii junior A ('95'96) dystans 2,2 kilometra ukończyło zawodników. Wygrał Wojciech Pelczar z MUKS Podkarpacie Jedlicze w czasie 6:55,9 minuty ( czas Wojtka to drugie miejsce w biegu seniorów) , przed Klaudiuszem Kogutem z MUKN Pod Stróżą Miszkowice i wczorajszym zwycięzcą biegu dystansowego Mateuszem Galikiem z MKS Karkonosze. Kolejne lokaty zajęli Marcin Okrój z GKS Cartusia Kartuzy, Kamil Smoła z UKS Hańczowa i Maciej Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany.

Kolejna kategoria wiekowa to grupa juniorów B ('98'97) gdzie zwyciężył podobnie jak wczoraj Szymon Sikora z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 metrów na nartorolkach. Czas 16-latka z Tomaszowa  to 6:59,1 minuty (czwarta lokata czasowo w biegu seniorów i druga w biegu juniorów A). Srebro dla Filipa Kroemera z KS Obidowiec Obidowa, brąz dla Michała Skowrona z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Kategorie pań seniorki, juniorki A i juniorki B połączono w jedną z powodu małej ilości zawodniczek na starcie.Zwyciężyła najmłodsza w tym towarzystwie Róża Łyjak z MKS Kakronosze z czasem 8:47,5 minuty. Przypomnę, że Róża jest aktualną rekordzistką Polski na 100 metrów  w biegu na nartorolakch.

Srebro ze stratą 2,8 sekundy dla Katarzyny Stokfisz z Grupy Oscar z Tomaszowa,a brąz dla Justyny Mordarskiej z MUKN Pod Stróżą Miszkowice.

Czas dnia na 2,2 kilometrowym podbiegu należy do Mariusza Michałka, który wygrał kategorię amatorów. Jego wynik 6:35,9 jest lepszy od zwycięzcy kategorii seniorów. Pamietajmy jednak, że Mariusz przed paroma laty był naszym najlepszym biegaczem narciarskim i jak iwdać ciągle utrzymuje sie w wysokiej formie. czy zobaczymy go na trasach zimą nie wiemy, temat powrotu jest strezzony lepiej niz Fort Knox.

Druga lokata to w tej kategorii dla Łukasza Bronowickiego, trzecie miejsce to Dariusz Mazurkiewicz.

Wracając do Mariusza Michałka w krótkiej rozmowie Mariusz jak zwykle krótko skomentował swój występ - nic specjalnego, jeszcze nie jestem w pełni przygotowany do biegania na najwyższych obrotach. Na pytanie o plany na najbliższy czas stwierdził, że będzie chciał wystartowac w Marklowicach (Puchar Śląska) i że ... szuka klubu na zimę. Mariusz upoważnił nasz portal do zamieszczenia oficjalnej informacji, że wraca na trasy biegowe w nadchodzącym sezonie i szuka klubu. Zastrzega od razu, że będzie startował w grudniu i styczniu, a potem dopiero w marcu, luty to zajęcie z którego żyje czyli Puchar Świata w MTB.