starega ania

Letni Bieg Jaćwingów czyli półmaraton na nartorolkach wygrali Anna Staręga reprezentujaca UKS Rawa Siedlce i Daniel Iwanowski IRYD Gołdap.

 

Jeden dzień, dwie imprezy, dwa krańce Polski. W Poroninie, przepraszam Murzasichlu zawody dla elity biegaczy narciarskich, w Gołdapii zawody na nartorolkach dla wszystkich, jednak jedne i drugie doskonale popularyzują bieganie na nartorolkach a co za tym idzie bieganie na nartach.

 

W gołdapskim półmaratonie stanęło na starcie 45 osób z Litwy i Polski, czyli wiecej niż na południu kraju.

Bieg wygrał Daniel Iwan Iwanowski, pierwszy zbójnik RP (zwycięzca Biegu Zbójników 2014) wyprzedzając o dwie sekundy Jauniusa Drusysa z Litwy i o 10 sekund Arkadiusza Posiadałę z UKS Rawa Siedlce. Zwycięstwo Iwana nie jest sensacją, tak miało być, niespodzianką jest z pewnością 3 miejsce 17-sto latka z Siedlec.

 

W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce, która uzyskała identyczny czas , jak druga w tej grupie Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl. O tym czy decydowała fotokomórka, czy też wskazanie sędziów poinformujemy jutro. Trzeci stopień podium dla kolejnej siedlczanki Małgorzaty Tarkowskiej.

 

Szósta lokata w kategorii panów dla Andrzeja Honczara z Dream Skiteam Białystok, miejsce za nim dla kolejnego juniora z Siedlec Patryka Borkowskiego. Ósma lokata z sekundą straty do siódmej to 46-latek z Gołdapi Piotr Becz. Pozdrawiam Piotra, kiedys razem biegaliśmy w AZS Zakopane. 15 miejesce w kategorii OPEN zajął trener UKS Rawa Siedlce, były przewodniczący komisji biegów PZN Grzegorz Staręga.Gratulacje dla wszystkich zawodników.

 

Cieszy mnie wysoka frekwencja, która pokazuje, że takie zawody są potrzebne i jest jednocześnie największą nagrodą dla nas organizatorów  - podkreśla dyrektor Biegu oraz OSiR-u w Gołdapi, Marek Kuskowski. - Już myślimy o kolejnym Letnim Biegu Jaćwingów i kolejnych udoskonaleniach, jak na przykład biegi dla dzieci i młodzieży.

 

Najlepsi zawodnicy w Letnim Biegu Jaćwingów, kategoria nartorolki:

 

kobiety:

1. Anna Staręga (UKS Rawa Siedlce) - 46,38 min.

2. Emilia Romanowicz (UIKS Puszcza Supraśl) - 46,38

3. Sylvija Adomonute (Viesulas, Litwa) - 51,15

 

mężczyźni:

1. Daniel Iwanowski (IRYD Gołdap) - 42,11

2. Jaunius Drusys (Viesulas, Litwa) - 42,13

3. Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce) - 42,21

Wszystkie wyniki TUTAJ

 

Więcej o zawodach i krótkie relacje uczestników przedstawimy jutro.

 

/KaCe, huc/

 

p.s w Gołdapi także biegano na nartorolkach firmy ROLLSPEED