frc

Coś się kończy coś się zaczyna. Dzisiaj w Ochotnicy Dolnej zakończyliśmy sezon nartorolkowy finałem Fischer Rollerski Cup 2023, zawodniczki i zawodnicy walczyli dzisiaj na wymagającej trasie Uphillu Ochotnica. Zwyciężyli, podobnie zresztą jak w całym cyklu Jadwiga Grynkiewicz z MT Sport i Robert Faron z UKS Wierchy Zalesie. Gratulujemy.

 

Łatwo nie było, długa trasa zakończona ostrym podbiegiem dla jednych była walką o pozycje dla innych walką o życie ;)

Temperatura nie rozpieszczała, ci, którzy wybrali letnie wersje strojów trochę marzli, na mecie trasy było tylko kilka stopni powyżej zera. Biuro pomiaru czasu, organizatorzy, obsługa techniczna marznąc na górze zabawili się w typowanie czasu zwycięzcy. Okazało się, że najbliższy był Marek Tokarczyk szef i omega całego cyklu, który przewidzął czas zwycięzcy na 39 i pół minuty. Pozostali typowali od 41 do 45 minut. I co się okazało?

 

Zawodnicy zaskoczyli wszystkich, kiedy jeszcze dyskutowano o możliwym przebiegu rywalizacji do mety finiszował piewrszy zawodnik. Robert Faron z UKS Wierchy Zalesie pokonał trasę w czasie 35:51,8 minuty. 12,6 sekundy za Robertem finiszował Grzegorz Legierski z Team Beskidy, a 21,6 sekundy stracił do lidera Marcin Węgrzyn z MEG Centrum Szkolenia i Planowania Treningu. Kolejne lokaty to:

4. Rafał Potrząsaj - SKI Team Podhale

5. Rusłan Okolita - Lublin

6. Marcin Kiełbasa - OSP PTASZKOWA, PKS JAWORZE PTASZKOWA

Sklasyfikowano 34 zawodników.

 

Wśród pań, jeżeli napiszemy - jak zwykle - nie będzie to przesadą, zwyciężyła zawodniczka MT Sport Jadwiga Grynkiewicz. Drugie miejsce zajęła Paulina Wojciechowska z Grupy Dużego Ryzyka, trzecie Agnieszka Tkaczyk z skipol.pl TEAM. Kolejne panie na mecie to:

4. Aleksandra Kawulok - Team Beskidy

5. Dominika Dąbrowska - Duda - Korczyna

6. Zuzanna Konik - Bieszczadzki Klub Nordic Walking

Do mety dotarło 11 zawodniczek.

 

>>> WYNIKI UPHILL OCHOTNICA <<<

 

W tym roku biegano także stylem dowolnym, wśród pań zwyciężyła Kamila Ołów - skipol.pl TEAM / GOŁDAP, w biegu panów Jan Łacek z Team Beskidy, przed Witoldem Trojakiem z Sokoła Tarnów i Wiesławem Ligockim także Team Beskidy.

Łyżwą ukończyło bieg Kamila Ołów i 8 mężczyzn.

 

Tutaj słów kilka o Kamili, otóż zawodniczka i dwójka jej towarzyszy Robert Sadowski i Dominik Skomorowski przyjechali do Ochotnicy Dolnej aż z Gołdapi, dystans dzielący te dwie miejscowości to, bagatela, 710 kilometrów w najkrótszym wariancie.

Dziękujemy dywizji północnej skipol teamu za przyjazd do Ochotnicy Dolnej.

 

Tradycyjnie już wspominamy o zawodnikach naszego teamu, poniżej ich miejsca OPEN i w kategoriach:

3. Agnieszka Tkaczyk - 2 w kategorii

1. Kamila Ołów - styl dowolny

16.Dariusz Ślaga - 6 w kategorii

25. Robert Sadowski - 10 w kategorii

5. Dominik Skomorowski - styl dowolny.

 

Widzimy się oczywiście w Ochotnicy Dolnej ponownie w przyszłym roku, chociaż po barwnych opowieściach pana Burmistrza strach się bać, taka będzie ściana! To żart oczywiście, tak czy tak do zobaczenia...

 

Klasyfikację końcową Ficher Rollerski Cup oraz Ranking remsport przedstawimy jutro, oczywiście odbyły się dekoracje w OPEN, wiemy kto wygrał rankingi indywidualne i zespołowe, jednak w dokumentację w kategoriach wkradł się nam jednak chochlik i musimy to i owo poprawić.

 

kace