MOGIELICA

W sobotę 16 września rozegrano po raz czwarty Uphill Aktywna Mogielica zaliczany do Fischer Rolelrski Cup 2023. Trzeba oddać organizatorom fakt, że nowa trasa zdecydowanie uatrakcyjniła imprezę. Na 8 kilometrowej trasie pod górę najlepsi byli : Paulina Wojciechowska z Grupy Dużego Rzyzyka Wałbrzych oraz Kuba Florek z UKS Wierchy Zalesie.

 

Informacja, którą zaskoczyli organizatorzy w pewnej chwili wzbudział niepokój, po co zmieniać coś co działa. Okazało się, ze zastąpienie dwóch krótkich, ale morderczych biegów, jednym dłuższym dystansem to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Wg mnie impreza zyskała kolejne punkty do i tak perfekcyjnej oceny. 8 kilometrową trasę biegło się zupełnie inaczej. Wprawdzie tym wolniej biegnącym ( myślę tutaj o sobie) te 5 kilometrów dobiegu do finalnej wspinaczki dłużyło się strasznie, ale za to organizm "dogrzał" się odpowiednio i końcowe 3 kilometry nie bolały jak zwykle. Trasę przedłużono także na "górze" dając możliwość walki na finiszu, ostatnie kilkaset metrów wiodło drogą w kierunku parkingu na Wyrębiskach. Z rozmów z uczestnikami można wywnioskować, że nowa formuła powinna już zostać na stałe.

W zawodach wystartowali uczestnicy od Dolnego Śląska po Podkarpacie. Grupa Dużego Ryzyka z Wałbrzycha przyjechała w licznym skłądzie, walczą o generalkę teamową w Fischer Rollerski Cup, najlepiej wypadli jednak zawodnicy z Team Beskidy oraz Ski Team Podhale, także walka do końca cyklu FRC zapowiada sie ekscytująco, tym bardziej, ze broni nie składa także MT Sport.

Frekwencja w biegach długich także świetna, na dystansie 8,6 kilometra sklasyfikowano 8 pań i 39 panów, czyli o ile dobrze liczymy daje to drugie miejsce ( po Sworne 2023) w tym sezonie w biegach klasykiem w Polsce.

Jednak doliczając kategorie wiekowe dzieci, jest to z pewnością największa nartorolkowa impreza w sezonie.

 

Po zawodach.

Musze przyznać, że łatwo nie było, będąc na jedzeniowym odwyku starałem sie unikać stołów z jedzeniem, a czego tam nie było, szarlotka, serniczek, babeczki, makaron itd itp, na szybko skosztowałem ciast i w nogi, inaczej cały "odchudzeniowy" wysiłek poszedłby na marne. Nikt na pewno głodny nie wyjechał z Mogielicy.

Z nagrodami także organizatorzy poszaleli. Od nartorolek, poprzez kije nartorolkowe, plecaki, bidony, pokrowce aż po opaski, Fischer i One Way, także było super. I pomysł z losowaniem nagród także sprawdził się doskonale. Tak trzymać.

 

MOGIELICA

Losowanie nagród - najmniejszy z największym :)

 

Impreza ma szczęście, że wokół niej zgromadziła się grupa ludzi, którym się chce, zawiadujący wszystkim Piotr Groń, liczący czasy Felek Piowowar, Koło Gospodyń. strażacy z OSP oraz władze samorządowe, widać że klimat do nartorolek i biegówek jest.

Jest i będzie w kolejnych imprezach, zcekamy na termin 2024.

 

>>> UPHILL AKTYWNA MOGIELICA WYNIKI <<<

 

FOTO: FB organizatora UKS Wierchy Zalesie >>> TUTAJ <<<

FOTO losowanie nagród : Nasza strona sklepu >>> TUTAJ <<<

FOTO: dekoracje >>> TUTAJ <<<

 

 

wyniki - pifsport.com.pl

foto - własne

 

P.S Jagódka i Marek, dzięki, że byliście i że Wam się chciało !