ROPONEN

Riitta Liisa Roponen i Kuba Mroziński to liderzy SWORN5 Tour po pierwszym dniu zawodów. Przypomnijmy, że dzisiaj rozegrano prolog na dystansie 3,5 km oraz bieg pościgowy na dystansie 7 kilometrów, oba stylem dowolnym.

 

Trzeba stwierdzić, ze w biegu kobiet nie było niespodzianek, nie było sensacji, wszystko odbyło się zgodnie z przewidywaniami, czyli zwycięstwami gwiazdy fińskich biegów narciarskich Riitty Liisy Roponen. Finka wygrała oba piątkowe biegi z dużym zapasem, ulegając w klasyfikacji OPEN tylko czołówce mężczyzn. Po dwóch dniach jej przewaga nad resztą stwaki wynosi ponad trzy minuty. W klasyfikacji touru za Roponen plasują się:

2. Patrycja Szwed z Siedlec i

3. Kamila Ołów z Gołdapi

 

W kategorii mężczyzn trwa walka na przysłowiowe noże, pierwszych czterech zawodników klasyfikacji dzielą tylko 4 sekundy.

1. Jakub Mroziński - 18:54;05

2. Łukasz Bronowicki - strata 0,2 sekundy

3. Wojciech Smykowski - 0,6 sekundy

4. Rafał Potrząsaj - 1,4 sekundy

5. Damian Ciborowski - 2,8

6. Marek Cygan - 4,1

Sklasyfikowano 44 mężczyzn.

.

>>> WYNIKI PROLOG <<<

 

>>> WYNIKI PO BIEGU POŚCIGOWYM <<<

.

Jutro uczestników zawodów czeka najcięższy dystans Sworn5 Tour czyli bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym ( w ramach Fischer Rollerski Cup) i oczywiście pierwsze Mistrzostwa Polski Masters. Bieg zostanie rozegrany na nartorolkach Fischer RC7 classic. Łatwo z pewnością nie będzie.

 

kace

 

>>> FOTO Z METY BIEGU POŚCIGOWEGO <<<

 

kace