ROLKOWISŁOK

Podkarpacki Frysztak gościł uczestników zawodów RolkoWisłok 2021 na nartorolkach w sobotę 9 pażdziernika. W tym roku biegano na dystansie 20 kilometrów stylem klasycznym,  zwyciężyli Jadwiga Grynkiewicz z MT Sport i Ireneusz Rabski z skipol.pl TEAM.

 

Nie ukrywam, że RolkoWisłok to od ubiegłego roku moja ulubiona impreza nartorolkowa w Polsce. W Frysztaku wszystko mi się zgadza, jest hotel, na start z hotelu idzie się jakieś - uwaga - 50 metrów. Dla tych, którzy nie mieszkają na miejscu ( niech żałują ;) są szatnie, prysznice etc. Czyli jak na polskie warunki full wypas, można po starcie się odświeżyć i przebrać w cywilizowanych warunkach, a nie pod chmurką.

Tak powinny wyglądać zawody w Polsce, wiem, że to fantazja z mojej strony, ale dlaczego nie?

 

Trasa jak trasa, dla czołowki nartorolkobiegaczy płaska, dla amatorów takich jak ja ma dwa zjazdy. Tutaj słowo o tychże zjazdach, w wieczornych rolkowisłokowych rozmowach temat został poruszony. Początkujący nartorolkarze byli trochę przestarszeni zjazdami na trasie. Zawodowi amatorzy nie wiedzieli o czym mowa, jakie zjazdy pytali.

Ponieważ znam jednych i drugich i zjazdy dla mnie powoli nikną tłumaczyłem obu stronom...

Zresztą o to samo pytała słynna biegająca babcia Basia Prymamowska, od ambasadora biegu Jacka Staronia dostała odpowiedź, że nie ma, odemnie że są :)

Dla amatora nartorolek, który dopiero zaczyna przygodę z tym sportem, każde nawet najmniejsze nachylenie terenu, na którym można się rozpędzić ponad 25km/h jest już zjazdem, zawodnik nawet tego nie zauważy. Dla mnie w ubiegłym roku rzeczone frysztackie zjazdy były dużym problemem, w tym roku już ich praktycznie nie było. Dziwne to wszystko, prawda? Reasumując, dla tych którzy pierwszy raz " zjazdowali" w Frysztaku, w kolejnych zawodach zmienią stronę dysputy i sami będa pytali : jakie zjazdy?

 

Frekwencja w zawodach mimo ograniczenia konkurencji tylko do stylu klasycznego rośnie. W ubiegłym roku w biegach głównych klasykiem i łyżwą wystartowało 39 uczestników, w tym roku to już 50 zawodniczek i zawodników na mecie. mam nadzieję, że na III Rolkowisłoku będzie jeszcze więcej i za to trzymam kciuki. Wspominałem już, że lubię tą imprezę? Lubię i trzymam kciuki za Marka Armatę, żeby dalej mu się chciało i za jego żonę Ewę, żeby pilnowała tego chcenia. Dzięki Wam mamy kolejną nartorolkową imprezę w Polsce.

 

Tyle prywaty, przejdźmy do faktów, a te są dla naszego portalu bardzo miłe, szczegóły w wynikach poniżej.

 

ROLKOWISŁOK

 Rodzinne zdjęcie uczestników RolkoWisłok 2021

 

KLASYFIKACJA OPEN MĘŻCZYZN
 
1. Ireneusz Rabski skipol.pl TEAM
2. Wojciech Wojtyła skipol.pl TEAM/ MKS Istebna
3. Paweł Filip skipol.pl TEAM
4. Rafał Potrząsaj SKI TEAM PODHALE
5. Jacek Staroń KrosSki Krosno Remsport
6. Stanisław Gąsienica SKI TEAM PODHALE
...
8. Józef Wojtyła
9. Andrey Pradun
25. Janusz Meissner
30. Jakub Czaplewski - wszyscy skipol.pl TEAM
 
 
 
 
KLASYFIKACJA OPEN KOBIET
 
 
1. Jadwiga Grynkiewicz MT-SPORT TEAM
2. Ewa Jabłońska www.domki-krynica.eu TEAM
3. Ewa Armata SPORT TEAM Stara Wędzarnia/ GOSiR Frysztak
4. Zuzanna Konik LUKS Ustjanowa
5. Roksana Ciborowska K.S. SPEED Jasło
6. Agnieszka Borsk KrosSki Krosno Remsport
 
 
 
 
 
>>>GALERIA FOTO <<< autorstwa pani Joanny Pasek
 
 
kace
FOTO: Joanna Pasek