vexa

Vexa Skiroll Tour w sezonie 2021 przeszedł do historii. Wczoraj uphillem na Bachledówkę zawodniczki i zawodnicy zakończyli starty w tym cyklu. W klasyfikacji generalnje teamów wygrał nasz portalowy zespół skipol.pl TEAM, mamy także trzy zwycięstwa w punktacji indywidualnej.

 

Należy przyznać, że organizatorzy na finał Touru przygotowali dwa wymagające biegi, zarówno w sobotę i w niedzielę zostały rozegrane dwa uphille z metą na Bachledówkę. Oba po około 10 kilometrów z przewyższeniem dochodzącym do 300 metrów. Oczywiście samo przewyższenie może nie robić wrażenia, jednak uwierzcie, że było co robić.

 

Przejdźmy do wyników. W punktacji generalnej teamów sklasyfikowano 5 zespołów.

Wygrał skipol.pl TEAM, przed team nabiegowkach.pl i Karkonosze Team. Szczegółową punktację znajdziecie w linku do strony organizatora >>> TUTAJ <<<

 

W klasyfikacji generalnej w poszczególnych technikach zwyciężali:

Marcelina Wojtyła i Wojciech Wojtyła - skipol.pl TEAM w technice dowolnej oraz

Jadwiga Grynkiewicz z Karkonosze Team i Ireneusz Rabski z skipol.pl Team w technice klasycznej.

 

>>> KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA <<< strona organizatora

 

vexa

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej , od lewej Jadwiga Grynkiewcz, Ireneusz Rabski, Marcelina Wojtyła, Wojciech Wojtyła

 

Pogoda została chyba zamówiona przez organizatorów, zarówno w sobotę jak i w niedzielę na polanie Bachledówka gdzie była umiejscowiona meta i gdzie oficjalnie zakończono zawody świeciło piękne słońce, atmosfera szczególnie w niedzielę była wręcz piknikowa. Wielkie dzięki organizatorom za wybranie tak urokliwego miejsca na finał cyklu.

Wracając do atmosfery, to tutaj nie można nie wspomnieć o Ski Team Podhale, którzy ugościli nas na swoim terenie iście po królewsku. Był grill, były napoje, mało tego specjalny bus "serwisowy" był zapopatrzony we wszystko na co tylko miało sie ochotę. Panowie Staszek Gąsienica, Staszek Pająk, Rafał Potrząsaj i Franek Pabin w imieniu teamu i swoim serdecznie dziękuję. Wy wiecie... i niech tak już zostanie.

 

Wrócmy jednak do skipol teamu ( zdjęcie główne). Punkty w tym sezonie zdobywali dla nas:

Marcelina Wojtyła

Anna Bezulska ( niestety Ania nie dotarła na finał nie ma jej na zdjęciu)

Wojtek Wojtyła

Józek Wojtyła ( także nieobecny)

 Ireneusz Rabski

Andrey Pradun

Marek Cygan

Andrzej Prud

Darek Ślaga 

Radek Koszyk ( także nieobecny) i 

Robert Faron ( także nieobecny)

 

Na zdjęciu jest także Janusz Meissner, który startował w dwóch finałowych biegach cyklu.

 

Wszystkim uczestnikom ( nie tylko z teamu skipol :) ) gratuluję wyników i udziału w tym jedynym jak dotychczas cyklu na nartorolkach dla amatorów i zawodników.

 

Do zobaczenia w zimie

 

kace

 

zdjęcia i linki do wyników : tour.vexa.pl