marwe cup

Finał Marwe Cup 2020 na nartorolkach, Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Tomaszowska Setka o Puchar Krismara, wszystkie w/w imprezy odbyły się w miniony weekend w Tomaszowie Lubelskim. W odróżnieniu od lat poprzednich impreza trawał dwa dni, pierwszego dnia biegano na dystansach klasykiem, drugi dzień to już łyżwa i sprinty (1000m) oraz słynna Tomaszowska Setka.

 

Jak wspomniałem wyżej pierwszy dzień zawodów w Tomaszowie Lubelskim upłynął pod znakiem stylu klasycznego. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansach od 15 kilometrów do 3 kilometrów.

Dystans główny zawodów czyli bieg na 15km klasykiem wygrał Bartłomiej Rucki z NKS Trójwieś Beskidzka w czasie 37:21,0 minuty. Drugi czas na tym dystansie należy już do zwycięzcy biegu amatorów Piotra Skowrona, który do zwycięzcy biegu seniorów stracił 13 sekund. Trzeci najszybszy na dystansie 15 kilometrów okazał się Arkadiusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce (37:51min) zajmując drugie miejsce w biegu seniorów.

 

W drugim dniu zawodów, oprócz tradycyjnych w Tomaszowie Lubelskim sprintów stylem dowolnym na dystansie 1000 metrów, rozegrano słynną już w Polsce Tomaszowską Setkę o Puchar Krismara czyli nartorolkowy sprint na dystansie 100 metrów.

Dotychczasowe rekordy Polski należące do Moniki Skinder i Macieja Staręgi są nadal obowiązujące, a setce tryumfowali w tym roku Kinga Mareczek z MKS Karkonosze Jelenia Góra (czas 15,385sekundy) i Jan Żółkiewski z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (czas 11,984 sekundy).

 

WYNIKI DWÓCH DNI ZAWODÓW MARWE CUP

 

WYNIKI TOMASZOWSKA SETKA PUCHAR KRISMARA

 

FOTO DEKORACJE - lozn.pl

 

kace

foto i wyniki : lozn.pl