marwe cup

Po raz drugi w sobotę 19 września w gminie Jasienica odbyły się zawody z cyklu Marwe Cup, czyli Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Na terenie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej w Międzyrzeczu Dolnym wystartowało ponad 150 zawodników.

 

Sobotnia rywalizacja zakończyła się triumfem Klaudii Radomyskiej w kategorii dziewczynki starsze. Najlepszym w kategorii chłopcy starsi okazał się Jonasz Haratyk. W kategorii młodziczek najlepiej poradziła sobie Martyna Michałek, wśród chłopców zwycięstwo odniósł Szymon Bełz. W kategorii junior młodszy zwyciężył Łukasz Gazurek. Z kolei najlepszą z juniorek młodszych okazała się Weronika Jarecka. W biegu juniorka i seniorka zwycięstwo odnieśli Ewelina Kołodziej i Magdalena Kobielusz, w gronie juniorów i seniorów triumfowali Sebastian Bryja i Paweł Klisz.

 

Dekoracji w imieniu wójta Janusza Pierzyny za zwycięstwo w II Jasienickim Biegu na Nartorolkach o Puchar Polski dokonał jego zastępca Krzysztof Wieczerzak. W podziękowaniu za zaangażowanie w organizację zawodów odebrał okolicznościową szklaną statuetkę.

W biegach na nartorolkach wystartowali wszyscy reprezentanci kadry młodzieżowej w biegach narciarskich: Dawid Damian, Michał Skowron oraz Kadry Narodowej A Kobiet m.in. Magdalena Kobielusz, Marcelina Wojtyła, Ewelina Kołodziej.

 

>>WYNIKI MARWE CUP JASIENICA 19.09.2020<<   

 

Zawody  były  jednocześnie  zaliczane  do  tegorocznego  Puchar Polski Polskiego Związku Narciarskiego  Marve  Cup 2020, a finał Pucharu Polski zaplanowano na pierwszy weekend października w Tomaszowie  Lubelskim. 

Rozgrywki prowadzone były techniką dowolną. Celem zawodów jest popularyzacja narciarstwa biegowego, biegów na nartorolkach oraz forma przygotowania do sezonu zimowego.

Organizatorem zawodów był Śląsko Beskidzki Związek Narciarski, Wójt Gminy Jasienica oraz Polski Związek Narciarski. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z NRS i Wytycznymi PZN.

 

źródło i foto: jasienica.pl

 

>>WYNIKI MARWE CUP BYSTRA ŚLĄSKA 20.09.2020<<

 

p.s w artykule powiązanym ponizej wyniki I jasienickiego Biegu na Nartorolkach