mps

Drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów (MPS) na nartorolkach, oraz kolejna edycja Marwe Cup czyli Pucharu Polski na nartorolkach to rozgrywane na trasie nartorolkowej zakopiańskiego COS-u biegu stylem dowolnym - łyżwą. Zawodniczki i zawodnicy startowali w kolejności rezultatów dwóch pierwszych biegów, czyli rozegranych wczoraj : prologu i biegów dystansowych stylem klasycznym. Mieliśmy dzisiaj klasyczny bieg pościgowy.

 

Muszę zauważyć, że takich MPS na nartorolkach jeszcze nie widziałem. Oprawa na miejscu, oprawa medialna oraz widoczność zawodów w internecie bije na głowę wszystkie dotychczasowe imprezy dla biegaczy organizowane przez Polski Związek Narciarski. Większośc czytelników skipola może być zdziwiona moimi zachwytami, ale uwierzcie chylę czoła i chcę więcej. Drogi PZN-ie super robota!

 

Wrócmy jednak do rywalizacji. Zawodniczki i zawodnicy startowali dzisiaj w klasycznym biegu pościgowym. O co tutaj chodzi? Mniej zorientowanym w biegach narciarskich należy się wyjaśnienie. Otóż po dwóch rozegranych wczoraj konkurencjach ustalono wyniki/ranking i zawodniczki i zawodnicy startowali w dokładnie takiej kolejności i z takimi stratami jakie mieli po wcześniejszych biegach.

 

Jako pierwsze na trasę 10 kilometrowego biegu wyruszyły o godzinie 10.00 panie. Zwyciężyła zdobywając jednoczesnie złoty medal MPS Izabela Marcisz reprezentująca Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski. Przewaga Izy to prawie 2 minuty. Srebro MPS jenodcześnie złoty medal MP Juniorów dla Moniki Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a najniższy stopień podium dla Magdaleny Kobielusz z SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Zdecydowanie bardziej zacięta rywalizacja panował w biegu panów. Bracia Dominik i Kamil Bury oraz Maciej Staręga przez kilka pierwszych okrążeń 15 km dystansu biegli razem. Potem dopalacz odpalił młodszy z braci Bury Dominik, najpierw gubiąc swojego brata, a na następnym okrążeniu uciekł Maciejowi Starędze. Złoto zdobył z przewagą wynoszącą prawie pół minuty. Czyli złoty medal MPS Dominik Bury (AWF AZS Katowice), srebrny Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) i brąz dla Kamila Burego (AWF AZS Katowice).

 

mps

Dominik Bury i Maciej Staręga na podbiegu

 

Oczywiście oprócz seniorów o medale Mistrzostw Polski walczyły także kategorie junior (2001-2002) i junior młodszy (2003-2004), medale w tych kategoriach zdobyli:

juniorki:

1. Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

2. Karolina Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany/SMS Zakopane

3. Ewelina Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna/SMS Szczyrk

sklasyfikowano 7 zawodniczek

 

junior:

1. Robert Bugara

2. Sebastian Bryja - obaj UKS Regle Kościelisko i SMS Zakopane

3. Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane

sklasyfikowano 11 zawodników

 

juniorka młodsza:

1. Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka

2. Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane

3. Kinga Mareczek - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz

sklasyfikowano 22 zawodniczki

 

junior młodszy:

1. Łukasz Gazurek - NKS Trójwieś Beskidzka

2. Emil Koper - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane

3. Jakub Kowalski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz

 

W ramach zawodów rozgrywano także Marwe Cup czyli Puchar Polski na nartorolkach, w którym oprócz wspomnianych wyżej kategorii rywalizowali także młodzicy. Tutaj kolejność wyglądała następująco:

młodziczka (2005-2007)

1. Martyna Michałek - MKS Istebna

2. Klaudia Radomyska - UKS Rawa Siedlce

3. Laura Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

sklasyfikowano 24 zawodniczki

 

młodzik (2005-2007)

1. Szymon Bełz /SMS Zakopane

2. Bartosz Kita

3. Maciej Dubas - wszyscy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Sklasyfikowano 19 zawodników

 

WYNIKI ZAWODÓW - dzięki pzn.pl

 

GALERIA FOTO Z TRASY

 

Kuba Cieślar

foto główne: A.Karczewska/pzn.pl