rolkowisko

W minioną sobotę na RoLKoSTRADZIE w Warszawie Wesołej odbyła się IV edycja „ROLKOWISKA”, czyli Otwartych Mistrzostw Warszawy w Sprintach na Nartorolkach, wyścigów na rolkach i hulajnogach. Na linii startu stanęło niemalże 180 zawodników, w tym 87 nartorolkarzy. Można było wystartować w max 3 konkurencjach (byli i tacy, którzy się na to porwali), więc odnotowano aż 249 osobostartów. W zależności od konkurencji do pokonania były dystanse  500,  1100 lub 1250 metrów. Dany dystans, każdy zawodnik musiał przejechać dwukrotnie.  Do statystyk można wliczyć też, niestety, 2 złamane kije.

 

 

Impreza łącząca wiele pokoleń i środowisk

Po raz kolejny organizator – Towarzystwo Narciarskie Biegówki zadbał o to, aby „ROLKOWISKO” polegało nie tylko na rywalizacji, ale przede wszystkim łączeniu różnych pokoleń i środowisk. Ramię w ramię rywalizowali więc zawodnicy z licencją PZB i PZN (start w Pucharze Warszawy) oraz amatorzy. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 63 . W sprintach stylem klasycznym wystartowała dwójka zawodników z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach (Aneta Górska i Paweł Nowicki, którzy, nawiasem mówiąc, zajęli V miejsca w kategorii OPEN amatorów). Do Wesołej przyjechało też wiele klubów – najliczniej reprezentowane były UKS Rawa Siedlce i UKS Wilki Otwock (22), TN BIEGÓWKI (19), MULKS GRUPA OSCAR TOMASZÓW LUBELSKI (18), UKS Sparta (17) TEAM NABIEGÓWKACH.PL (8), Hubal Białystok (7).

 

Wyjątkowy klimat

Na wyjątkowy klimat „ROLKOWISKA” złożyło się kilka czynników. Wspomniani już Aneta i Paweł, na co dzień uczniowie Technikum Masażu, na profesjonalnym stole do masażu regenerowali zmęczone plecy i kończyny chętnych zawodników. Na koniec imprezy odbył się pokaz precyzji i sprytu na rolkach, czyli przejazd specjalny WILKÓW OTWOCK. Jak zwykle dopisali sponsorzy, dzięki czemu atrakcyjne nagrody otrzymali i medaliści, i szczęśliwcy, którzy zostali na losowanie. Organizator postawił również na ekologię: medale były drewniane, po zawodach nie było też sterty plastiku, bo wodę do picia (kranówkę) zapewniły Warszawskie Wodociągi. „ROLKOWISKO” zbiegło się ponadto z obchodami 50-lecia nadania Wesołej praw miejskich.

 

rolkowisko

 

Klasyfikacje i zwycięzcy

Niekwestionowaną zwyciężczynią „ROLKOWISKA” okazała się pogoda, bo wbrew wcześniejszym prognozom nad RoLKoSTRADĄ cały czas świeciło słońce. W kategorii OPEN najlepsze czasy uzyskali:

Nartorolki CT

 • K: Katarzyna Witek, TN Biegówki Wesoła/TEAM NABIEGÓWKACH.PL (00:06:32)
 • M: Jan Żółkiewski, MULKS GRUPA OSCAR TOMASZÓW LUBELSKI (00:05:42)

 

Nartorolki FT

 • K: Patrycja Szwed, TN Biegówki Wesoła (00:05:31)
 • M: Jan Żółkiewski, MULKS GRUPA OSCAR TOMASZÓW LUBELSKI (00:04:42)

 

Nartorolki terenowe

 • K: Aneta Zych, TN Biegówki Wesoła (00:06:27)
 • M: Jan Łacek, TEAM NABIEGÓWKACH.PL (00:05:14)

 

Rolki i wrotki 1100 m

 • K: Sandra Syguła (00:04:58)
 • M: Jan Żółkiewski, MULKS GRUPA OSCAR TOMASZÓW LUBELSKI (00:03:49)

 

Rolki i wrotki 500 m

 • K: Lili Jabłońska, I LOVE ROLKI (00:02:22)
 • M: Szymon Dziewanowski, WILKI OTWOCK (00:02:14)

 

Hulajnogi

 • K: Amelia Latuszek, (00:03:00)
 • M: Filip Gnilka (00:02:52)

 

W trakcie rywalizacji stylem dowolnym, został pobity przez Michała Neumanna rekord trasy, który teraz wynosi 2 minuty i 18 sekund.

Na IV Rolkowisku nie zabrakło też cennych nagród ufundowanych m.in.  przez Decathlon, Rollspeed, nartorolkowy.pl, Fischer (sklep: bieginarciarskie.com.pl).

 

Szczegółowe wyniki są dostępne na Czasomierzyk.pl

 

GALERIA FOTO

 

Aneta Zych

Towarzystwo Narciarskie Biegówki