PP NARTOROLKI

Jasienica po raz pierwszy w historii była gospodarzem Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. W sobotę na trasach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej odbyła się III edycja Pucharu Polski 2019. Na starcie zobaczyliśmy czołowych polskich biegaczy z kadry Lukasa Bauera. Zwycięstwo odniósł Dominik Bury z klubu MKS Istebna, który na finiszu pokonał Macieja Staręgę z UKS Rawa Siedlce. Podium uzupełnił Kamil Bury, który również reprezentuje barwy klubu z Istebnej.

 

 

83 zawodników oraz zawodniczek zobaczyliśmy na starcie Pucharu Polski w Jasienicy, który 14 września rozegrany został w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. W sobotnich zawodach emocji nie zabrakło, a na trasie biegu mogliśmy podziwiać walkę najlepszych reprezentantów Polski. Rywalizacja toczyła się w ośmiu kategoriach, a tego dnia najwięcej zwycięstw odnieśli biegacze z klubów MKS Istebna oraz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, którzy wywalczyli po dwa złote medale.

 

 

WYNIKI PP NARTOROLKI JASIENICA

 

 

Na trasie biegu pięknie walczyli podopieczni Lukasa Bauera, którzy startami w Beskidach kończą trzytygodniowe zgrupowanie przygotowawcze. W Jasienicy o zwycięstwie wśród Seniorów zadecydował foto-finisz. Tym razem minimalnie lepszy od Macieja Staręgi okazał się Dominik Bury. - Fajnie, że w kalendarzu Pucharu Polski pojawiło się nowe miejsce. Kibice przez cały wyścig mogli widzieć, co dzieje się na trasie biegu i to na pewno uatrakcyjniło zawody - podkreśla Dominik Bury. - Zawody te traktowaliśmy jako trening po ciężki obozie, niemniej jednak zwycięstwo na pewno mnie cieszy - dodaje Bury. - Tak myślałem, że wszystko rozegra się dzisiaj na finiszu, ale podejrzewałem, że to ja będę kozłem ofiarnym. Na szczęście tym razem to ja pokonałem Maćka - mówi zadowolony złoty medalista. - Dwa razy podjąłem walkę ucieczki, ale chłopaki też są bardzo mocni i oderwanie się od grupy nie było wcale takie proste na tego typu trasie - podsumowuje podopieczny Lukasa Bauera.

 

Medaliści I Pucharu Polski w Jasienicy:

 

Młodziczka

 1. Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka
 2. Martyna Michałek - MKS Istebna
 3. Anna Probosz - MKS Istebna

 

Młodzik

 1. Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
 2. Emil Koper - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
 3. Michał Okniński - UKS Rawa Siedlce

 

Juniorka Młodsza

 1. Weronika Jarecka - LKS Klimczok Bystra
 2. Kinga Mareczek - MKS Karkonosze
 3. Rozalia Prokurat - UKS Rawa Siedlce

 

Junior Młodszy

 1. Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce
 2. Michał Gumieniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
 3. Jakub Ferenc - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 

Juniorka

 1. Marcelina Wojtyła - MKS Istebna
 2. Magdalena Murzyn - LKS Witów Ski Mszana Górna
 3. Julia Demkowska - LKS Witów Ski Mszana Górna

 

Junior

 1. Jan Żółkiewski - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
 2. Grzegorz Zawada - MKS Istebna
 3. Dawid Ciećko - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 

Seniorka

 1. Kamila Boczkowska - MKS Karkonosze
 2. Anna Bielecka - UKS Rawa Siedlce

 

Senior

 1. Dominik Bury - MKS Istebna
 2. Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce
 3. Kamil Bury - MKS Istebna

 

W niedzielę Puchar Polski w biegach na nartorolkach rozegrany zostanie w Bystrej. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.

 

 

żródło: Anna Karczewska/pzn.pl