swornerace

Ostatnia konkurencja zawodów nartorolkowych SworneRace 2019 to pierwszy w Polsce bieg łączony na nartorolkach Alpina skiathlon 2x8km. Zawody wygrali Ewa Gazur z SMS Szklarska Poręba i Wojciech Wojtyła z skipol.pl team.

 

Zawody i zawodnicy przechodzą do historii.. Dlaczego? Ponieważ rozegrany dzisiaj bieg łączony na nartorolkach w Chocimskim Młynie to pierwszy taki przypadek w naszym kraju. Fakt, który zapisuje się na kartach nartorolkowej historii.

Zawodnicy startowali na 8-kilometrową trasę stylem klasycznym, następnie po przecięciu linii mety wpadali do strefy PIT STOPU, gdzie zmieniali nartorolki i kije i wyruszali na identyczny dystans stylem dowolnym (łyżwą).

Myślę, że zarówno organizatorzy jak też uczestnicy byli ciekawi jak to wszystko się uda, lub czy też w ogóle się uda. Uff, udało się...

 

Czas podsumowań zawodów jeszcze nadejdzie, teraz na szybko zamieszczamy wyniki, wiemy, że na to najbardziej czekacie. Wyniki skiathlonu są na ostatnich stronach pliku, osobne zamieśmy po obróbce jutro w godzinach dopołudniowych.

 

Na starcie biegu stanęło 8 kobiet i 24 mężczyzn. W kategorii pań wygrała Ewa Gazur, przed Aleksandrą Ciepielą (obie SMS Szklarska Poręba) i Jadwigą Grynkiewicz z MT Sport.

Bieg panów to zwycięstwo Wojtka Wojtyły z skipol.pl TEAMU, przed Robertem Faronem z Remsportu i Piotrem Skowronem z SMS szklarska Poręba.

Zwycięzcy otrzymali bony towarowe ufundowane przez firmę MGB Sport, przedstawiciela marki Alpina w Polsce o wartości 500zł do wykorzystania w sklepie alpinasportowa.pl. Drugie i trzecie lokaty to bony towarowe do sklepu bieginarciarskie.com.pl (Fischer).

 

WYNIKI SKIATHLON

 

Dzisiaj rozstrzygnięto także klasyfikację Remsport.pl czyli klasyfikację generalną składającą się z dwóch biegów (wczorajsze biegi klasyk, łyżwa i pompowane - do wyboru) oraz dzisiejszego skiathlonu. Po podsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzców którzy otrzymali bony towarowe od wartościach 500zł (I m-ce), 300zł (II m-ce) i 200zł (III-m-ce).

1. Wojciech Wojtyła - skipol.pl TEAM / MKS Istebna

2. Ewa Gazur - SMS Szklarska Poręba

3. Jadwiga Grynkiewicz - MT Sport

 

kace