olszowski

Kolejny bieg cyklu Vexa Skiroll Tour to dzisiejszy Kamyk Uphill. Zawodniczki i zawodnicy mierzyli się z dystansem 4.5km z przewyższeniem 300 metrów.

 

Zaczniemy od biegów stylem klasycznym, czyli tym najbardziej miarodajnym (oczywiście moim zdaniem) jeżeli chodzi o przygotowanie kondycyjne do sezonu biegów narciarskich. Wśród kobiet wygrała Emilia Romanowicz z Supraśla reprezentująca Enervit Yoko XC Life Team, która wyprzedziła o 25 sekund Katarzynę Witek z team nabiegowkach.pl/TN Biegówki Wesoła. Trzecia na mecie Beata Nowok  ze Strumienia zanotowała już prawie 2 minuty straty (team nabiegowkach.pl). Sklasyfikowano 8 kobiet.

W biegu panów kolejny już raz w tym sezonie tryumfował Jakub "Kuba" Mroziński z Start Ski Rollespeed Team. Kuba o 11 sekund pokonał Czecha Martina Valigurę z teamu Rock Plast. Trzecie miejsce i 33 sekundy straty do zwycięzcy to Grzegorz Legierski z Koniakowa (team nabiegowkach.pl). W tej konkurencji mieliśmy zawodnika naszego portalowego teamu, Andrey Pradun zajął siódme miejsce w OPEN i drugie w swojej kategorii wiekowej (19-39lat) tuż za Wojciechem Smykowskim. Bieg ukończyło 32 zawodników.

 

WYNIKI OPEN KOBIET CL

WYNIKI OPEN MĘŻCZYZN CL

 

pradun

Na pierwszym planie Andrey Pradun/skipol.pl team, foto organizator

 

Rywalizowano także na tej samej trasie stylem dowolnym. Tutaj całę podium w biegu panów należy do "lokalsów" czyli zawodników z Dolnego Śląska. Wygrał Szymon Bujakiewicz (zawodnik/ biathlonista z MKS Duszniki Zdrój) przed Tomaszem Chudzikiewiczem i Arkadiuszem Ogorzałkiem.Bieg ukończyło 14 mężczyzn.

Najszybszą panią na tym dystansie okazała się Anna Bezulska z Nowa Ruda Biega, przed Agatą Szlachetką i Joanną Kujawską. Skalsyfikowano 4 panie.

 

WYNIKI OPEN KOBIET F

WYNIKI OPEN MĘŻCZYZN F

 

Trzecia konkurencja dzisiajszego dnia to rywalizacja na nartorolkach terenowych z pompowanymi kołami.

Rywalizację kobiet wygrała Patrycja Szwed z UKS Rawa Siedlce/decathlon.pl przed Beatą Dziurą z Wałbrzycha.

Konkurencja panów padła łupem Czecha Josefa Vojnara. Druga lokata dla Jana Łacka z Istebnej (team nabiegowkach.pl), trzecia dla Sławomira Siedzińskiego z z Rudy Śląskiej (skiking.pl). W tym biegu piątą lokatę zajął zawodnik skipol.pl team Ireneusz Rabski.

 

WYNIKI KOBIET

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jutro na zawodników czeka kolejny bieg Vexa Skiroll Tour - Leśny Uphill (start w Niemojowie) na dystansie 7,5 kilometra.

 

Na zdjęciu głównym zawodnicy team nabiegowkach.pl Władysław Olszowski i Jacek Koryciński

kace

żródło i foto organizator Vexa Skiroll Tour