nartorolki

Drugi dzień rywalizacji w Mistrzostwach Polski w biegach na nartorolkach to biegi pod górę na dystansie 3,3km stylem klascznym, w tym roku ze startu interwałowego! Rekord trasy Michała Skowrona! Wśród kobiet i dziewcząt najszybsza Jolanta Byrtus! W poprawionych wynikach zostały naniesione zmiany odnośnie klas sportowych.

Pierwsza grupa startowa jaka wyruszyła dziś na trasę zawodów to kategorie seniorów oraz juniorów A i B. Najlepszy czas spośród całej tej grupy osiągnął zwycięzca w kategorii seniorów - Michał Skowron reprezentujący klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, a jego wynik to 10 minut i 40 sekund. 25 sekund do Michała stracił drugi w kategorii seniorów - Krzysztof Małkiński z UKS Hubal Białystok, a 44 sekundy zwycięzca kategorii juniorów A - Krzyszof Puda z LKS Klimczok Bystra. Podium w kategorii seniorów uzupełnił Adrian Cheba (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) z czasem 11 minut i 34 sekund. Miejsca na podium w grupie juniorów A obok Krzyśka Pudy zajęli zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra: Oskar Wysocki i Maciej Zdziechowski.

W kategorii junior B natomiast zwyciężył Wojciech Wojtyła (MKS Istebna / SMS Szczyrk), czas Wojtka to 11:32. Drugie miejsce w tej kategorii wywalczył Piotr Sobiczewski  (UKS Rawa Siedlce / SMS Szklarska Poręba) z czasem 11:36, a trzeci na mecie Grzegorz Zawada (MKS Istebna / SMS Szczyrk) na trasie przebywał 11 minut i 42 sekundy. Bardzo wartościowy wynik w stawce wszystkich startujących zawodników (7-my czas) uzyskał zwycięzca najliczniejszej dziś kategorii juniorów C - Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidza, na pokonanie trasy potrzebował 11 minut i 37 sekund. Drugie i trzecie miejsce w tej grupie wiekowej wywalczyli reprezentanci gospodarzy - Oskar Finowski i Konrad Badacz (MKS Karkonosze). W najmłodszej, męskiej kategorii - junior D zwyciężył Igor Kowalski z UKS Rawa Siedlce. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski: Szymon Bełz i Bartosz Kita.

W rywalizacji seniorek najszybsza okazała się Emilia Romanowicz reprezentująca klub LKS Markam Wiśniowa Osieczany, drugie miejsce zajęła Róża Łyjak z klubu MKS Karkonosze, a trzecie Joanna Bronisz z UKS Rawa Siedlce. W kategorii juniorek A zwyciężyła Marcelina Wojtyła (MKS Istebna / SMS Szczyrk) przed Kamilą Boczkowską i Magdaleną Janiak (obie MKS Karkonosze). Dwie najszybsze zawodniczki na trasie dzisiejszego biegu to startujące poza konkurencją w grupie juniorek B Jolanta Byrtus i Karolina Kohutova reprezentujące NKS Trójwieś Beskidzka. Najszybsze Polki w tej kategorii to: Karolina Kukuczka (MKS Istebna / SMS Szczyrk), Laura Legierska i Ewa Gazur (obie NKS Trójwieś Beskidzka).

Tytuł najszybszej Polki wśród wszystkich startujących trafił natomiast do zwyciężczyni kategorii juniorek C - Marii Jakubiec z LKS Klimczok Bystra. Drugie miejsce w tej kategorii wywalczyła Rozalia Prokurat z UKS Rawa Siedlce, a trzecie Zuzanna Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka. W najmłodszej grupie żeńskiej - juniorek D zwycięstwo odniosła Klaudia Traczyk z MKS Karkonosze, drugie miejsce zajęła Weronika Juzeluk z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a trzecie Karolina Chrószcz z UMKS Marklowice.

Wśród amatorów najszybszy był dzisiaj Jakub Mroziński (Star Ski Rollspeed TEAM), drugie miejsce zajął Grzegorz Legierski (Team nabiegowkach.pl), a trzecie Józef Wojtyła z Skipol Team. Drugi z naszych reprezentantów, Andrey Pradun zajął 5. lokatę. Najszybszą amatorką z bardzo dobrym czasem na tle zawodniczek została Kasia Witek (Team nabiegowkach.pl / TN Biegówki Wesoła). Drugie miejsce zdobyła Monika Judka (Biegówki.eu), a trzecie Joanna Badacz (Biegówki.eu).