Rolkowisko_2018_Warszawa_fot_Kuba_Cieslar

W tym roku po raz trzeci odbyła się jedna z największych imprez w Polsce przeznaczonych dla miłośników nartorolek, czyli III Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach, w ramach których rywalizowano w stylu klasycznym, dowolnym i na nartorolkach terenowych, upamiętniając jednocześnie 100.roznicę odzyskania niepodległości. Świetnie spisali się nasi skipolowi zawodnicy, wygrywając kategorie dla amatorów.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Narciarskie Biegówki, w pomoc zaangażował się także Urząd Dzielnicy Warszawa Wesoła. W ramach imprezy zaplanowano wyścigi na nartorokolkach w stylu klasycznym, dowolnym i na nartorolkach terenowych, a tajże rywalizację na rolkach i hulajnogach.

W stylu klasycznym najlepszy okazał się Piotr Sobiczewski, dystans 1300 metrów pokonał w czasie 5:31. Drugie miejsce dla Skipol Teamu, czyi Ireneusza Rabskiego, który zwyciężył jednocześnie w kategorii amatorów OPEN. Trzecie miejsce dla Kacpra Janowskiego z Białegostoku. Przewaga zawodnika UKS Rawa Siedlce wyniosła odpowiednio 8 i 11 sekund. Na 4.lokacie zawody zakończył nasz redaktor Arek Posiadała, a piąte kolejny zawodnik Skipol Teamu Andrey Pradun. Katarzyna Witek nie dała rywalkom szans u Pań, wygrywając z Anną Berezecką i Rozalią Prokurat.

W najbardziej interesującej dla nas kategorii amatorów w stylu klasycznym triumfy święcili nasi zawodnicy ze Skipol Teamu, czyli Ireneusz Rabski i drugi Andrey Pradun, który zajął także 5. lokatę wśród amatorów startujących na nartorolkach łyżwowych. Z kolei Ireneusz Rabski był drugi na nartorolkach terenowych, gratulujemy! Na zdjęciu dekoracja amatoów w stylu klasycznym: od lewej Andrey Pradun, Ireneusz Rabski i Józef Michałek.

WYNIKI - STYLKLASYCZNY

W stylu dowolnym po raz drugi w pokonanym polu rywali pozostawił Piotr Sobiczewski z czasem 4:47, 3 sekundy za nim metę przekroczył Dawid Ciećko z Tomaszowa Lubelskiego, a jeszcze trzy sekundy później na mecie zameldował się zawodnik UKS Hubal Białystok Krzysztof Małkiński. Po raz drugi na dość pechowym, bo czwartym miejsce, Arek Posiadała. 22. Andrey Pradun ze Skipol Teamu. U kobiet podium zajęły Anna Berezecka, Hania Popko i Magdalena Kuśnierz.

WYNIKI – STYL DOWOLNY

Na nartorolkach terenowych triumfował Jan Łacek z Jaworzynki, a po raz drugi na podium uplasował się Ireneusz Rabski ze stratą jedynie jednej sekundy. Trzeci Bartosz Cielniak. Wśród Pań zwycięstwo zanotowała z kolei Patrycja Szwed z Siedlec, druga była Katarzyna Witek, a trzecia Anna Berezecka.