vexa

Drugie zawody z cyklu Vexa Skiroll Tour to zmagania w Bratoszowie  na Pętli Sowiogórskiej. Konkurowano dzisiaj na dystansie 30 kilometrów na nartorolkach do biegów klasykiem, łyżwą i na pompowanych kołach. Zwycięstwa odnieśli Beata Dziura, Tadeusz Lis, Jakub Mroziński, Aleksandra Ciepiela, Łukasz Broniowicki i Beata Nowok.

 

Na 30 kilometrów klasykiem najlepsi okazali się Łukasz Bronowiski i Beata Nowok, uzyskując odpowiednio czas 1:10:20 i 1:28:26. Drugi na mecie Yury Antokhin stracił cztery sekund, a druga u Pań Monika Judka 8 minut i 10 sekund. Czołowe trójki uzupełnili Joanna Kujawska z Teamu Nabiegowkach.pl i Wojciech Smykowski z czasem tylko o sekundę gorszym od Antokhina. Dwóch zawodników Skipol Teamu – Andrey Pradun i Jakub Czaplewski odpowiednio na 7. i 14. miejscu.

WYNIKI KLASYK MEN OPEN

WYNIKI KLASYK WOMEN OPEN

 

W technice dowolnej bezkonkurencyjni Jakub Mroziński, Dmyrtro Riepka i Jakub Ogorzałek. U kobiet tylko trzy zawodniczki na starcie i mecie Aleksandra Ciepiela z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, druga Anna Bezulska, a trzecie Anna Karoń-Bolechowska.

WYNIKI ŁYŻWA (SKATE) KATEGORIE

 

Na pompowanych kołach na 30 km wśród Pań wystartowała tylko jedna zawodniczka Beata Dziura z czasem 1:49:00. U Panów trochę liczniej, bo 9 śmiałków, pierwszy na mecie Tadeusz Lis (1:20:21), drugi Jan Łacek (1:20:21), trzeci Sławomir Siedziński z Rudy Śląskiej (1:20:29).  

Piątą lokatę zajął nasz teamowy kolega Ireneusz Rabski.

 WYNIKI KOŁA POMPOWANE MEN

 

KaEn