nartorolki

6700 metrów liczył ostatni w tym sezonie w Polsce bieg na nartorolkach. Dystans może nie budzi wrażenia jednak przewyższenie wynoszące 580 metrów szacunek budzić musi. Przehyba Uphill to jednocześnie finał Vexa Skiroll Tour pierwszego w Polsce cyklu zawodów na nartorolkach. Kto wygrał o tym skrótowo poniżej.

 

Zawody rozgrywano aż w trzech kategoriach, stylem klasycznym, dowolnym i na kołach pompowanych (potocznie - skaje).

Dodajmy, że poszczególne kategorie padały łupem zawodowców, czyli czynnych zawodników licencjonowanych. Amatorzy jednak tanio skóry nie sprzedali.

Dystans uphillu klasykiem najszybciej pokonał Michał Lańda z AZS Zakopane w czasie 32:53 minuty. Minutę i czterdzieści sekund wyniosła strata drugiego na mecie Bogusława Gracza z LKS Witów Mszana Dolna. Trzeci stopień podium dla pierwszego amatora w stawce Kuby Mrozińskiego z Start Ski w Jakuszycach.

Wśród pań tryumfowała zawodniczka UKS Puszcza Supraś Emilia Romanowicz reprezentująca także Enervit Yoko Team. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Konik z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, trzecie Aleksandra Smajdor z KS Jedność Nowy Sącz.

Nie sposób wspomnieć o starcie najstarszej uczestniczki biegu Barbary Prymakowskiej z Tarnowa. Pani Basiu pozdrawiamy i nie piszemy jak na dżentelmenów przystało o wieku damy.

W biegu klasykiem OPEN sklasyfikowano 44 uczestników.

WYNIKI KLASYK OPEN                  WYNIKI KLASYK KOBIETY

 

Bieg stylem dowolnym to także pierwsze lokaty licencjonowanych zawodników. Bieg mężczyzn wygrał Łukasz Bachleda z KS Obidowiec Obidowa wśród pań tryumfowała Natalia Bury z WSS Wisła.

Drugie miejsce w biegu panów dla Arkadiusza Ogorzałka z Nowa Ruda Ski, trzecie Grzegorz Legierski z team nabiegowkach.pl. W kategorii pań podium uzupełniły Anna Bezulska z Nowa Ruda Ski oraz Karolina Janko z UKS Karlik Chorzów. Sklasyfikowo na mecie 27 osób.

WYNIKI DOWOLNY OPEN                  WYNIKI DOWOLNY KOBIETY

 

Jedyna prawdziwie amatorska kategoria dzisiejszych zawodów to bieg na nartorolkach terenowych na pompowanych kołach. Tutaj nie mogło skończyć się inaczej jak zwycięstwem Sławomira Siedzińskiego z Rudy Śląskiej reprezentującego Skiikng.pl Team. Sławek wygrywa w tym sezonie po prostu wszystko. Drugie miejsce dla zawodnika team nabiegowkach.pl Jana Łacka, trzecia dla Wojciecha Wahliga z Opola (Skiking/pl Team).

W tej kategorii sklasyfikowano 7 zawodników.

WYNIKI SKAJE

 

GALERIA FOTO

 

Na starcie uphillu nie mogło oczywiście zabraknąć skromnej reprezentacji naszego teamu. Wystartowała trójka naszych zawodników: w klasyku Dariusz Ślaga 10 w OPEN, szósty w swojej kategorii oraz Ireneusz Rabski 19 i 3 w swojej kategorii. Andrey Pradun siódmy w OPEN łyżwą, 3 w swojej kategorii. Gratulujemy występu.

 

red

dziękujemy organizatorom za szybkie przesłanie wyników