trathlion g

Beskidzki Triatlon Górski po ubiegłotygodniowych zawodach w Istebnej tym razem zawitał do Ustronia (pow.cieszyński). Zawodnicy rywalizowali na trasie biegu na nogach (1,8km) uphill na nartorolkach (4km) i na rowerze (7,5km).

 

 

Łatwo z pewnością zawodnicy nie mieli. Wymagający bieg na nogach po górach, następnie jazda na rowerze także w górskim terenie i na koniec czterokilometrowy nartorolkowy uphill na Równicę (884m.n.p.m). Start do poszczególnych etapów znajdował się przy ośrodku wypoczynkowym Kolejarz w Ustroniu Jaszowcu. Zawody dla prawdziwych twardzieli. Ta forma rywalizacji, a przypomnijmy, że zawody odbywają się w Ustroniu już po raz trzeci ma "papiery" na stałe wejście do letniego kalendarza imprez sportowych i jest świetną formą urozmaicającą letnie przygotowania nie tylko dla biegaczy narciarskich. Liczymy, że frekwencja będzie wzrastała z roku na rok.

Przypomnijmy, że organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia oraz Ustrońska Szkoła Narciarstwa Biegowego.

 

Zawody wygrało rodzeństwo Wojtyłów z Pogórza Marcelina i Wojciech reprezentujący klub MKS Istebna, a w zawodach amatorskich także nasz portalowy team.

Czas Wojciecha, zwycięzcy w kategorii OPEN to 58:08 minuty, dodajmy, że z upadkiem na rowerze. Drugie miejsce w OPEN i zwycięstwo w kategorii kobiet to Marcelina, której czas to 1:03,33 minuty.

Podium w kategorii OPEN wśród mężczyzn uzupełnili Marek Korzan i Jan Pawłowski obaj z Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego (USBN).

W kategorii kobiet drugie miejsce dla Martyny Wiśniowskiej z team nabiegowkach.pl, trzecia lokata to Maria Pawłowska z USBN, czwarte miejsce dla Iwony Boś z Wisły (ESS).

 

W zawodach mieliśmy oczywiście naszych teamowiczów (skipol.pl TEAM). Czwarte miejsce zajął Sebastian Jarecki, szóste Ireneusz Rabski i dziesiąte Ryszard Somerlik.

 

WYNIKI OPEN

 

red

Dziękujemy organizatorom za błyskawiczne przesłanie wyników.