W sobotę w Międzylesiu rozegrano drugi etap Vexa Skiroll Tour - Kamyk Uphill. Trasę o długości 4,5km i przewyższeniu 300 metrów można było pokonać na trzy sposoby, na nartorolkach stylem klasycznym lub dowolnym oraz na sprzęcie wyposażonym w koła pompowane.

 

Bieg stylem dowolnym wygrał Jakub Ogorzałek, uzyskjąc czas 19:38. Drugie miejsce, ze stratą 53s, zajął Kazimierz Legierski, a trzeci był David Srutek (+1:11).

Na piątym miejscu i drugim w kategorii M19-39 uplasował się zawodnik naszego skipol.pl TEAM-u Andrey Pradun (na zdjęciu w czasie dekoracji).

Jedyną, a więc najlepszą, kobietą w stylu dowolnym była Anna Bezulska.

WYNIKI STYL DOWOLNY

 

Wśród biegnących stylem klasycznym najlepszy okazał się Jakub Mroziński, jago czas to 19:31. Na drugim miejscu, ze stratą 1:05, uplasował się Grzegorz Legierski, a na miejscu trzecim zmagania ukończył Władysław Olszowski (+1:34).

Na miejscu 12, a trzecim w kategorii M19-39 mamy kolejnego "naszego" zawodnika Ireneusza Rabskiego.

 

Wśród kobiet zwyciężyła Emilia Romanowicz, która z czasem 21:51 była szósta OPEN. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Witek, tracąc do zwyciężczyni 2:10, a miejsce trzecie zajęła Małgorzata Gąsienica.

WYNIKI STYL KLASYCZNY

 

W kategorii kół pompowanych najlepszy okazał się Jan Łacek (21:57) wyprzedzając Sławomira Siedzińskiego (+1:37) i Krzysztofa Kapitana (+1:56).

WYNIKI KOŁA POMPOWANE

 

huk