nartorolki

Drugi dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski 2017 na nartorolkach to uphill (bieg pod górę) stylem klasycznym na Zachełmie. Wszystkie kategorie wiekowe rywalizowały dzisiaj na dystansie 3600 metrów.

 

Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach Polski 2017 na nartorolkach w Sobieszowie biegali pod górę na dystansie 3600 metrów. Wszyscy oprócz kategorii C i D oraz amatorów biegali na tych samych, losowanych nartorolkach firmy Rollspeed na kołach o średniej prędkości.

Identyczny dystans i identyczny sprzęt pozwala porównać czasy poszczególnych kategorii wiekowych.

I tak czas dnia należy do zawodnika klubu współorganizatora zawodów MKS Karkonosze Jelenia Góra Sporty Zimowe Michała Skowrona. Czas Michała, zwycięzcy kategorii junior A to 11:21,04 minuty.

Drugi wynik dnia to także junior A ('98'99) i Łukasz Bachleda (12:19min) z KS Obidowiec Obidowa. Kolejne dwa czasy należą już do dwóch pierwszych seniorów czyli Arkadiusza Posiadały (12:24)z UKS Rawa Siedlce i Krzysztofa Małkińskiego (12:26) z UKS Hubal Białystok. Piąty wynik to kolejny junior A Krzysztof Puda (12:29) z LKS Klimczok Bystra.  Nie zapominamy oczywiście o juniorach B ('01'00), w tej kategorii pierwszych trzech zawodników także ma czasy z dwunastką z przodu. Wygrał Bartosz Głaz (12:31) przed Janem Żółkiewskim (12:41) obaj zawodnicy reprezentują MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Maciejem Zdziechowskim (12:50) z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

 

Korespondencyjny pojedynek na czasy toczyły także panie startujące w kategoriach seniorka oraz juniorka A i B. Poniżej piętnastu minut zeszły tylko cztery panie, zwyciężczyni kategorii seniorek Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka (13:46min), druga w tej kategorii Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl (14:34) oraz zwyciężczynie biegów juniorek, Klaudia Pytel (juniorka A 14:41) i  Marcelina Wojtyła (foto. poniżej druga z prawej) z MKS Istebna (juniorka B 14:51).

 

W najmłodszych kategoriach C i D, które przypomnijmy biegały na swoich, szybkich nartorolkach zwyciężyli:

junior C:

Karolina Kohutova z NKS Trójwieś Beskidzka i Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce

junior D:

Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra i Denis Gawlik z MKS Karkonosze.

Rywalizację w kategorii C możecie obejrzeć także w relacji na żywo (autor Arek Posiadała) na naszym profilu na FB TUTAJ.

 

 nartorolki

 

Uważny czytelnik analizując wyniki dostrzeże, że jeszcze czwórka zawodników w kategorii AMATOR "wykręciła" także czas poniżej trzynastu minut. Zgadza się, tylko, że zawodnicy w tej kategorii biegali na swoich szybkich rolkach, stąd porównywanie czasów mija się z celem.

Zwycięstwo w tej kategorii i tytuł Mistrza Polski Amatorów zdobył  Józef Wojtyła (na zdjęciu powyżej pierwszy z lewej) z Pogórza reprezentujący nasz portalowy skipol.pl TEAM. Józek bieg rozstrzygnął na ostatnich kilkuset metrach i pewnie dotarł do mety jako pierwszy. Druga lokata dla Kuby Mrozińskiego z Start Ski w Jakuszycach, trzecia dla Jacka Mederskiego z team nabiegowkach.pl/MKS Istebna. W tej grupie mieliśmy jeszcze jednego naszego zawodnika, Rosjanin Andrey Pradun (foto.pierwszy z prawej) zajął piąte miejsce i jak na jego pierwszy start klasykiem w życiu lokatę uznajemy za duży sukces.

 

WYNIKI UPHILL MP 2017

 

GALERIA FOTO  autor:Anna Poręba

Dla ciekawych przypominamy wyniki z ubiegłego sezonu ( w artykule powiązanym poniżej)

 

Przypomnijmy jeszcze JURY zawodów:
Kierownik Zawodów     - Zbigniew Stępień
Sędzia Główny           - Krystyna Mądry
Delegat Tech. PZN     - Dorota Dziadkowiec-Michoń

Głównym organizatorem zawodów był Dolnośląski Związek Narciarski.

 

red